10.08.2008 A. Daišević

Sloga (K) - Prva petoletka 3:1

Sloga je protiv solidnog zonaša iz Trstenika odigrala sasvim dobro u generalnoj probi pred start nove sezone u Srpskoj ligi grupa „Zapad“. Od početka domaći su igrali presing na polovini gostiju, ali je Prva petoletka prva stigla do vođstva. Posle velike greške odbrane „belih“ Milosavljević je uspeo da se ušeta u šesnaesterac i lobuje istrčalog Đogatovića. Od tog trenutka igrala se klasična „viktorija“ pred golom gostiju,a do izjednačenja Sloga je stigla u 32.minutu. Na lucidan pas Vasića pokretljivi Tadić je lako prevario svoje čuvare i rutinski plasirao loptu u mrežu. Najlepši detalj na utakmici usledio je u 44. minutu kada je razigrani Dejan Vasić sve uradio sam i sa 18 metara uputio neodbranjiv udarac za vođstvo Sloge 2:1.
U drugom poluvremenu serija šansi „belih“ i novi gol Tadića. Na centrašut sa desne strane sjajno je reagovao odlični napadač Kraljevčana, inače rođeni Trsteničanin, i vrhom kopačke poslao loptu u nebranjeni donji levi ugao. Imali su domaći još pravih prilika, ali su i gosti mogli do drugog gola. Iskusni Simonović sam je išao ka golu Sloge, ali je njegov šut odbranio sigurni Đogatović. U Slogi će u ponedeljak predstaviti novo veliko pojačanje i time će biti sklopljen mozaik tima koji bi trebao da se domogne višeg ranga takmičenja.

Igralište: u Ratini Gledalaca: 200 Sudija: Aleksandar Zornić (Kraljevo) Strelci: Tadić u 32. i 55. minutu i Vasić u 44. minutu za Slogu, a Milosavljević u 19.minutu za Prvu Petoletku
Sloga: Đogatović, Vasilić, Gojković, Pavlović, Đurić, R. Vlašić, Tanasijević, D. Andrić, Tadić, Vasić, Obrenović Još su igrali: Vrljičak, Pelivanović, S. Andrić, Vasiljević, Bilić
Prva petoletka: V. Marković, Jovanović, Krstić, Nikolić, Ađanin, Digić, S. Vukadinović, Timotijević, Milosavljević, Z. Marković, Smiljković Još su igrali: Borović, Barjaktarević, Simonović, Živanović, P. Vukadinović, B. Karić, Radmilac