FDLZ: Metalac Kolorado - Užice 7:4

Dosta trčanja, duela, atraktivnih poteza i golova, sve to uz rezultatski preokret viđeno je u Sportskoj hali „Breza“, na otvaranju sezone malog fudbala. U uvodnom kolu Druge futsal lige Srbije grupa „Zapad“ takmičarske 2013 / 2014. klub iz našeg grada „Metalac - Kolorado“ savladao je KMF“Užice“ sa 7:4 (3:3). Pre analize utakmice, nije zgoreg pomenuti nekoliko bitnih stvari. U pauzi između dve sezone, uprava milanovačkog kluba napravila je zaokret, značajno je podmladila tim, a sve sa jasnim ciljem da kroz par godina Metalac igra značajniju ulogu u ovom stepenu takmičenja. Naravno, ukoliko se ukaže šansa i ove godine klub je neće propustiti. Za šefa struke imenovan je dojučerašnji kapiten Milan Đurović, a da su ambicije na zdravim osnovama govori činjenica da je kao savetnik angažovan trofejni trener prvaka države - Ekonomca, Ivan Božović. Ono što može da predstavlja problem, bar u početku, je neiskustvo tima, većini momaka je meč protiv Užičana bio prvi takmičarski u karijeri, i sa te strane je dobro što je premijera bila na našem parketu, i sa nešto slabijim protivnikom. Od samog početka susreta naš tim je krenuo sa presingom na polovini gostiju i to se vrlo brzo isplatilo. Seriju golova otvorio je Kukolj (3), posle asistencije Živanića, a nedugo zatim sjajnu akciju Ivankovića i Stojkovića u dupliranje prednosti pretvorio je kapiten Sredojević (4). Sledi period igre u kojem gost stiže do daha, ili bolje rečeno u našem timu dolazi do blagog opuštanja što je karakteristika mladih timova, i za nepunih deset minuta, preokreće rezultat u svoju korist, strelci: Janković (6), Ristanović (15) i Perišić (17). Za rezultatski egal, na poluvremenu, pobrinuo se Sredojević (19), svojim drugim golom na meču. U drugih 20 minuta, do izražaja je došla bolja fizička pripremljenost našeg tima. Milanković (26) posle prave bombe sa 10-11 metara postiže fenomenalan gol za vođstvo Metalca od 4:3, Užičani se preko Krejovića (33) vraćaju u igru, da bi samo minut kasnije Sredojević svojim trećim golom na meču vratio prednost na našu stranu, koju je do kraja duela dodatno uvećao Stojković pogodivši mrežu Jeskića u 37. i 40. minutu. Užičani su se borili koliko su mogli, imali su svoje šanse koje nisu iskoristili, dobrim delom zbog nedostatka koncentracije u završnici, a delom ih je u realizaciji omeo i golman „Metalac-Kolorada“, Predrag Petrović. Veoma značajna pobeda našeg tima, momci u „Meksiko plavim“ dresovima izmamali su osmehe zadovoljstva kod blizu 100 ljubitelja magične igre na petoparcu u hali Breza. Dobar ulaz u sezonu je podstrek za naredno iskušenje, gostovanje u Smederevskoj Palanci, ekipi Partenona.

Sportska hala „Breza“. Gledalaca: oko 100. Sudije: Starčević i Kokošar (obojica Valjevo). Strelci: 1:0 Kukolj u 3, 2:0 Sredojević u 4, 2:1 Janković u 6, 2:2 Ristanović u 15, 2:3 Perišić u 17, 3:3 Sredojević u 19, 4:3 Milanković u 26, 4:4 Krejović u 33, 5:4 Sredojević u 34, 6:4 Stojković u 37, 7:4 Stojković u 40.minutu. Žuti karton: Janković (Užice) Nagomilavanje prekršaja: Metalac - Kolorado 9 (4+5), Užice 6 (2+4)

METALAC KOLORADO: Petrović, Sredojević (c), Stojković, Živanić, Kukolj, Ivanković, Lalić, Jovanović, Spalević, Nikolić, Radovanović, Milanković, Krstić, Arsenijević. Tr: Đurović

UŽICE: Jeskić, Ristanović, Perišić (c), Krejović, Milošević, Janković. Pred. kluba: Radosavljević

Partenon 3 : 6 Ekonomac 2
Metalac Kolorado 7 : 4 Užice
Raška 4 : 5 Krčagovo
Mašinac 11 : 2 Bajina Bašta
RB 2 : 7 Fontana