PFL Sombor :Pobedom na kraju železničari se oprostili od svojih navijača kraj pruge u Somboru

Poslednji ovojesenski prvenstveni susret pred svojim navijačima kraj pruge, fudbaleri somborskih železničara rešili su u svoju korist, i sa nova tri boda ostali u trci za jesensku titulu.U ne tako dobroj utakmici, žakovci su savladali ekipu Borca iz Bačkog Gračaca , zahvaljujući boljoj i efikasnijoj igri u prvom poluvremenu, kada su slomili otpor gostiju i sa dva gola došli do desete pobede u prvenstvu. Ova utakmica je odigrana po lepom i prijatnom vremenu pred oko stotinjak navijača , koji nisu upotpunosti zadovoljni onim što su videli, jer obe ekipe imaju u svojim redovima fudbalere čiji su kvaliteti iznad prikazane igre na današnjem meču kraj pruge u Somboru. Već u ranoj fazi utakmice, još dok se nisu namestile sve linije oba sastava na ovome meču, domaćini su došli do vođstva od 1:0. Brza kontra žakovaca, i jedna ubačena lopta po sredini šesnaesterca, koja je došla do mladoga centarfora Rančića, koji nije oklevao ni časa , već je munjevitim šutem u donji levi ugao gola Vajagića, pronašao nezaštićenu mrežu gostiju.Od tada pa do kraja poluvremena se igralo na rezultat i bilo je nekih polušansi i pred jednim i pred drugim golom. Drugi pogodak domaćina , iznenadio je mnoge na tribinama, a ni fudbaleri oba tima se nisu nadali pogotku kojega je postigao levi bek Darko Konjović u 28 minuti. On je iskosa sa leve strane na nekoj udaljenosti od oko 30 metara, poslao jednu visoku loptu, koja se spuštala ka golu i završila u levom gornjem uglu gola Vajagića . Do kraja poluvremena se ništa značajnije nije dogodilo,a drugi deo utakmice imao je nešto drugačiji tok, i slabije i manje organizovanije napade na obe strane.Početkom drugog poluvremena se povredio igrač gostiju Ćuk ,iskusni strelac i golgeter u taboru Borca, pa je morao biti zamenjen , što je poremetilo igru u napadu gostiju,a i kod domaćina su izvršene izmene u nameri da se nešto promeni u igri . Međutim, to nije donelo poboljšanje i sve veća nervoza je dovela do tenzija na terenu među igračima obe ekipe, pa je posla za sudije bilo više nego uobičajeno, što je opet prouzrokovalo dodeljivanje javnih opomena za više igrača. Međusobno svađanje i verbalni dueli nervoznih na terenu, proširili su se i na deo gledališta, koji se okomio najviše na čuvara mreže gola gostiju.Ružne reči i pretnje trajale su koliko i deo utakmice do poslednjeg zvižduka sudije Rakića iz Apatina, a silazak sa terena igrači oba tima obeležili su sportskim pozdravima , čestitkama poraženih igrača gostiju ka pobednicima iz domaće ekipe. Igrač gostiju, golman Vajagić, sa kime se više domaćih igrača sukobilo tokom utakmice, a i nekolicina navijača sa tribina je imalo verbalni duel sa ovim stamenim čuvarom mreža gostiju, posle utakmice je čestitao svakom ponaosob iz ekipe domaćina i svojim gestom pokazao da se ljuto rivalstvo na terenu zaboravlja nakon poslednjeg zvižduka sudije, i da su igrači iz protivničkog tabora istinski sportski prijatelji sa kojima treba sarađivati, na obostrano zadovoljstvo.

PFL Sombor : ŽAK-BORAC 2:0 (2:0)

Sombor, 9. novembar 2013. godine. Igralište pored pruge. Gledalaca 100.

Sudija Rakić , pomoćnici Desnica i Kuti (svi iz Apatina) . Delegat : Ivan Feri . Strelci Rančić u 5 i Konjović u 28 za ŽAK.

Žuti kartoni : Sazdanič, Janjić, Rančić, Milanović i Vuković (ŽAK) Čanković i Vajagić (Borac) . Crveni kartona nije bilo.

ŽAK : Tešić-Đurić. Radusin, Konjović, Major, Sazdanić, Veselinović,Janjić(Munižaba),Vidaković(Terzija),Rančić, Milanović, Čuljak (Vuković).

BORAC : Vajagić, Krtinić, Stoiljković (Stoisavljević),Jokić, Krznar, Dautović(Obradović),Kilić, Babić, Čanković, Žegarac, Ćuk(Karadžić)

Na snimcima : Sudija miri zavađene : Vajagića i Rančića. Šansa pred golom gostiju, povreda Branka Ćuka i sukob Vukovića (ŽAK) i Vajagića(Borac) i žuti za obojicu.