Libero Ča: Pobeda seniora, prvi poraz juniora

Ekipa odbojkaškog kluba “Libero Ča” pobedom je započela regionalnu ligu. U prvom kolu Čačani su  kao domaćini bili bolji od ekipe „Metalac Takovo” iz Gornjeg Milanovca rezultatom 3:0 (25:18; 25:18; 25:20). Rezultatom igrači mogu da budu zadovoljni, međutim igru koju su prikazali nije bila na očekivanom nivou. Ipak, treba pohvaliti igrače na požrtvovanosti i želji koja ih je dovela do pobede i tri boda.

Seniori kluba “Libero-ČA”: Đorđe Lomović ( C ), Marko Jakovljević ( L ), Nemanja Ćendić, David Simović, Aleksa Tešić, Božidar Ružičić, Igor Durmić, Viktor Stokić, Gligor Popović, Filip Božović, Stefan Pavlović, Miloš Zimonjić i trener Slađana Rutović.

PRVI PORAZ JUNIORA

Nako šest uzastopnih pobeda, juniori odbojkaškog kluba “Libero Ča” doživeli su prvi poraz u juniorskoj ligi. Bolji od odbojkaša „Libero Ča“ bili su juniori odbojkaškog kluba “Užice” rezultatom 3:0 (27:25; 25:12; 25:21). Igra Čačana tokom prvog seta bila je na veoma visokom nivou, međutim greške koje su pravili krajem seta prouzorkovale su gubitak istog i pored činjenice da imali prednost od 24:22. U drugom setu viđen je potpuni pad u igri, a u trećem se vodila neizvesna borba sve do pred kraja seta kada je domaća ekipa uspela da prelomi meč u svoju korist. Nakon ovog poraza, plasman na polufinalni turnir i u 16 najboljih ekipa u Srbiji doveden je u pitanje. Plasman juniora „Liboro Ča“ zavisiće u mnogome od ishoda mečeva koje treba da odigra ekipa odbojkaškog kluba “Užice”.