07.12.2013 Administrator

Prvenstvo Srbije 8. kolo: Pobede Partizana, Viteza i Spartaka

Utakmicama osmog kola u subotu je nastavljeno Prvenstvo Srbije u hokeju na ledu u kojem su pobede ostvarili Partizan nad Beogradom (6: 1) i Vitez protiv Tise Volana (6: 3), dok je Spartak trijumfovao protiv NS Starsa (2: 1) u odloženom meču šestog kola. Aktuelni šampion Partizan je opravdao ulogu favorita u meču protiv maldog tima Beograda. Kandidatima za juniorski nacionalni tim ovaj meč je, uprkos porazu, bio dobra priprema za Svetsko prvenstvo za igrače do 20 godina koje se od 11-17. januara održava u španskoj Haki. „Crno-beli“ su do pobede stigali nadmoćnom igrom u poslednjem periodu, u kojem su četiri puta zatresli mrežu Aleksandra Fata i od 2: 1 posle dva perioda stigli do ubedljive pobede na kraju. Golove za Partizan postigli su Ivan Trimčević, Dragan Komazec, Marko Kovačević (2as), Miloš Babić, Boris Gabrić (2as) i kapiten Marko Milovanović. Jedini gol za Beograd postigao je Marko Tadić. Ovom pobedom Partizan je zadržao maksimalni učinak i sa ukupno 15 bodova ubedljivo drži prvo mesto na tabeli, dok je Beograd trećim porazom ostao na tri osvojena boda.

U drugom meču ovog kola igranom na Novom Beogradu, Vitez je stigao do prvih bodova u ovogodišnjem šampionatu. Domaća ekipa preokrenula je vođstvo mađarskog tima iz prvog perioda (0: 1) i sa tri postignuta i jednim primljenim pogotkom u nastavku na poslednji odmor otišla sa prednošću od 3: 2. Vicešampion države nije dozvolio novi preokret u poslednjem periodu u kojem je sa još tri pogotka potvrdio pobedu (6: 3), prvu u ovoj sezoni.

Posle tri odigrana meča u sezoni Vitez deli četvrto mesto sa Beogradom i Spartakom, dok je tim iz Segedina zadržao drugu poziciju sa osam osvojenih bodova. Uvertiru za osmo kolo dali su hokejaši NS Starsa i Spartaka koji su u Novom Sadu igrali odloženi meč šeste runde, a uspešniji su bili gosti iz Subotice rezultatom 2: 1 (0: 1, 2: 0, 0: 0). U prvom meču u sezoni za obe ekipe, NS Stars je do vođstva stigao u 16. minutu golom Dejana Pajića, ali su gosti preokrenuli rezultat u drugom delu i golovima Nikole Bursaća u 24. i Daniela Gergelja u 40. minutu stigli do prve pobede u šampionatu.

U poslednjem meču osmog kola u sredu, 11. decembra od 19. 30 na Gradskom klizalištu u Subotici sastaju se Spartak i Beostar.

Partizan : NS Stars
Spartak 3 : 4 Tisza Volán
Vitez 2 : 5 Beostar