Lepo, lepše, najlepše

Pravo fudbalsko popodne na stadionu Sloge iz Petrovca kraj Mlave. Lepo vreme, još lepša igra oba tima i najlepše na kraju, kada su se fudbaleri oba tima sportski pozdravili, uz gromoglasan aplauz objektivne petrovačke publike, čestitali jedni drugima, iako su na terenu vodili pravu prvenstvenu bitku za bodove. Ovakve utakmice sigurno će privući gledaoce na naše stadione, jer samo lepa i atraktivna igra obe ekipe, može zadovoljiti prave fudbalske sladokusce, a danas ih je u Petrovcu bilo oko 300.
Domaćini bolji tokom celog susreta, ali gosti iz Lajkovca nijednog trenutka nisu isticali belu zastavu. Gledali smo odlične akcije pred oba gola, dobre intervencije golmana, dobro suđenje i izuzetno zalaganje igrača obeju ekipa. Domaći tim je poveo sa 2:0, gosti odmah uzvratili i smanjili, a u drugom poluvremenu domaći golgeter Radojičić nije iskoristio opravdano dosuđeni kazneni udarac, tako da je do samog kraja utakmice, rezultat bio neizvestan. Mrlju na ovu fudbalsku predstavu, stavio je gostujući igrač Nebojša Živković, koji je apsolutno nepotrebno u 90. minutu zaradio crveni karton, zbog gestikuliranja i bezobraznog aplaudiranja glavnom sudiji Cicvariću, posle dosuđenog prekršaja za domaću ekipu.

Još jednom, zaslužena pobeda domaćina, ali gosti izuzetno dobri i vrlo opasni u kontranapadima.

SLOGA(Pet) - ŽELEZNIČAR 2:1 Stadion: Sloga(Pet) gledalaca: 300
Glavni sudija: Bojan Cicvarić (Sevojno) pomoćnici: Vladan Jeremić (Priboj), Nebojša Kojović (Užice) delegat: Miroslav Despotović (Lipnički Šor)
žuti kartoni: Stević, Đurđević, Marjanović (Sloga), Simanić (Železničar) crveni karton: Živković (Železničar)
strelci: Jakovljević 17, Đurđević 32.minut (Sloga), Simić 33 (Železničar)

SLOGA: Teofilović, Damjanović (od 85. Marjanović), Janković, Stojićević, Šuleić, Stević, Milosavljević, Zarić, Jakovljević (od 73.Bogićević), Radojičić, Đurđević (od 61.Milojković)
ŽELEZNIČAR: Đurić, Živković, Maksimović (od 76.Radovanović), Marjanović, Simanić, M.Radovančević (od 46.Nešić), Simić, Obradović, Marković (od 46.Mitrović) , G.Radovančević, Simić
IGRAČ utakmice: Dragan Stević (Sloga)

Jedinstvo 3 : 1 Budućnost (V)
Sloga (PM) 2 : 1 Železničar
Sloboda (Č) 1 : 0 Inon