Dimić počeo – Brkić prelomio

Košarkaši Radničkog, iako je na pojedinim igračima primetno da su umorni, sasvim zasluženo uspeli su da dođu do prve pobede u „last 32“ fazi Evrokupa i to razlikom većom od one kojom su izgubili u Strazburu (80:76), tako da su, ako ništa drugo, zadovoljili svoje verne pristalice i zadržali šansu da još igraju u Evropi, iako je ta šansa, doduše, u domenu teorije. Cela ekipa Radničkog zaslužuje pohvale, a očekivanja je, konačno, ispunio bek Dimić, čiji su poeni, a posebno slobodna bacanja pri kraju meča, bili od velikog značaja za ovaj uspeh, ali se mora reći i da je ključne trojke u poslednjoj četvrtini ovog duela postigao krilni centar Brkić.

Miloš Dimić (foto: S. Radovanović)

Želja
Miroslav Nikolić, trener Radničkog, bio je, naravno, zadovoljan posle značajne pobede svog tima:
- Odigrali smo ovu utakmicu sa velikom koncentracijom. To potvrđuje i podatak da smo promašili samo jedno slobodno bacanje. Kada imamo ovako veliki broj asistencija i dodavanja koja su kružila baš po planu plejmejkera, u čemu je prednjačio Marinović, kakvog želim da ga vidim u svakom meču, onda možemo svakoga da pobedimo. Imali smo padove u igri, ali je nadvladala jača želja. Velika je stvar pobediti ekipu koja je započela učešće u Evroligi, moram da budem zadovoljan.

Iako je stigao do početnog vstva – 6:2 u drugom i 8:5 u trećem, Francuzi sa dve trojke Torntona poravnavaju rezultat (8:8), potom šut za trojke „namešta“ Dio, a novi igrač Strazbura Andersen postiže dva poena za veliko vođstvo gostiju od devet poena razlike (10:19).

Međutim, dobro je zaigrao bek Kragujevčana Dimić, što se dugo očekivalo, pa najviše zahvaljujući njemu, domaći tim u devetom minutu dolazi do izjednačenja (19:19), ali su gosti posle trojke Andersena, prvu deonicu, ipak završili u svoju korist.

Posle nešto brže igre, Kragujevčani su serijom trojki ;lađana, Birčevića i Jevtovića, u 17. minutu ostvarili prednost od osam poena (42:34). Ipak, francuski tim je uspeo da na veliki odmor ode sa manjkom od četiri poena (46:42),

Da nemaju nameru da prepuste pobedu u Kragujevcu, gosti supokazali izjednačenjem u 23. minutu (61:51), ali su Kragujevčani sve do 28. minuta održavali prednost od četiri-pet poena, ali Francuzi trojkama Tupana i Dioa u 30. minutu dolaze do prednosti i treću deonicu završavaju vođstvom od dva poena (65:67).

Marko Brkić (foto: S. Radovanović)Međutim, trojke Mlađana i Marinovića na startu poslednje četvrtine vraćaju Kragujevčanima prednost, ovoga puta od dva poena (71:69). Potom je na scenu, sredinom odlučujućeg dela meča, stupio Brkić, postigavši dve trojke. Tako da Kragujevčani u 35. minutu imaju osam poena viška (81:73). Trojkom je uzvratio Dio, ali su se igrači Radničkog potrudili da to bude uzaludan pokušaj i uspeli da sa zvukom sireme, čak, ostvare najveću, ali i odlučujuću razliku na utakmici.

RADNIČKI – STRAZBUR 92:82 (21:24, 25:18, 19:25, 27:15)

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 1.500. Sudije: Lotermozer (Nemačka), Čebjušev (Ukrajina) i Kartal (Turska).

RADNIČKI: Lešić 10, Jović, Stevanović, Mlađan 15, Kalinić 8, Birčević 9, Pilčević 2, Dimić 19, Balmazović, Brkić 13, Jevtović 3, Marinović 13.

STRAZBUR: Tupan 11, Andersen 11, Dio 20, Lakomb 2, Tornton 21, Kembel 10, Grir 2, Dipor 3, Fransoa, Imof, Abromaitis.