Poraz od Austrijanaca

Fudbaleri kragujevačkog superligaša, koji se nalaze od nedelje na pripremama u Turskoj, juče su odigrali prvu prijateljsku utakmicu sa austrijskim prvoligašem LASK-om iz Linca. Iako su postigli tri pogotka, to im nije bilo dovoljno za pobedu. Strelci na obe strane bili su raspoloženi, ali je austrijski tim bio bolji za jedan gol u finišu utakmice i pobedio sa 4:3 (2:2).

U povoljnim uslovima za igru, ekipa LASK-a povela je pogotkom Vujanovića u 13. minutu. Kapiten Radničkog Spalević izjednačio je u 32. minutu iz penala. Pet minuta kasnije posle solo prodora Knežević je preokrenuo rezultat u korist Radničkog na 2:1. Ipak, u 45. minutu, austrijski prvoligaš uspeo je da izjednači drugim pogotkom Vujanovića, pa se na odmor otišlo rezultatom 2:2.

Šef stručnog štaba Radničkog Radmilo Ivančević u drugom poluvremenu dao je šansu i nekim mlađim igračima, koje je predvodio iskusni Tintor. Nespretnom intervencijom Nedović je autogolom omogućio protivniku da ponovo dođe u vođstvo u 32. minutu. Izjednačujući pogodak, kao i na utakmici sa Borcom iz Čačka u Kragujevcu, postigao je mladi Dejan Miljuš u 77. minutu. Međutim, u finišu utakmice, pet minuta pre kraja, austrijski prvoligaš uspeo je da postigne i četvrti pogodak i zabeleži pobedu od 4:3.

I pored poraza, jer rezultat nije bio u prvom planu, trener Ivančević sa svojim saradnicima imao je mogućnosti da u boljim vremenskim uslovima proveri mogućnosti igrača na pojedinim pozicijama. Jučerašnja utakmica pokazala je da Radnički ima jači napad od odbrane. Međutim, ovo je bio tek prvi od dogovorenih susreta u Antaliji, na kojima će igrači moći da pokažu kako i koliko mogu da budu najkorisniji u timu.

Za sutra je planirana prva od dve utakmice sa mađaskim klubovima, koji se pripremaju Antaliji. Protivnik Radničkog biće Ujpešt Doža, a 8. feruara, u subotu, Đer.

RADNIČKI 1923 – LASK 3:4 (2:2)

ANTALIJA – Teren: Elirihan sport kompleks. Strelci: 0:1 Vujanović u 13, 1:1 Spalević u 32. (iz jedanaesterca), 2:1 Knežević u 37, 2:2 Vujanović u 45, 2:3 Nedović (autogol u 58, 3:3 D. Miljuš u 77, 3:4 Hamerer u 85. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Alhasan, Bubanja, Rosić, Marić, Vidović, Krivokapić, Beljić, Čadikovski, KneževiĆ, Spalević. Igrali su još: Trifunović, Pavlović, Adamović, Tintor, Andrić, Bjelanović, Popović, Nedović, D. Miljuš.

LASK: Pervan, Takugnadi, Beri, Hiblinger, Klaf, Šrugar, Hamerer, Bluč, Moreira, Fabijano, Vujanović.