Bubanja doneo prvu pobedu

U drugoj prijateljskoj utakmici , na pripremama u Turskoj, Radnički 1923 savladao je gruzijski Spartak iz Žinvalija, sa 1:0, a pogodak je postigao štoper Vladimir Bubanja.

Ovo je bila prva pobeda kragujevačkog superligša u ovom pripremnom periodu. Naime, pre polaska za Antaliju na bazične pripreme izabranici trenera Radmila Ivančevića odigrali su dve utakkmice nerešeno sa Javorom (0:0) i čačanskim Borcem (1:1) Dve utakmice odigrali su i u Antaliji, gde se na priremama nalazi 20 igrača i tri golmana. U prvom susretu sa austrijskim LASK-om iz Linca fudbaleri Radničkog postigli su četiri gola, od kojih jedan i u sopstvenu mrežu, pa su izgubili su sa 4:3.

Vladimir Bubanja, strelac pobedonosnog gola (Foto: M. Jovičić)

Juče su, umesto ranije najavljivanog mađarskog kluba Ujpešt Doža, za protivnika imali gruzijskog prvoligaša, ekipu Spartaka, koji, trenutno, zauzima deseto mesto u elitnoj fudbalskoj ligi Gruzije.

Trener Ivančević nije mogao da računa na dvojicu povređenih igrača – Kovačevića i Tintora. Utakmicu sa Gruzijcima počeli su: Čančarević, Pavlović, Marić, Bubnja, Rosić, Krivokapić, Nedović, Beljić, Adamović, Knežević i Spalević. Na klupi je bio mlađi tim, koji je predvodio iskusni Čadikovski. Šansu u drugom poluvremenu dobili su još Trifunović, Alhasan, Popović, Andrić, Vidović, Bjelanović, Miljuš, L. Petrović i treći golman Kostić.

Susret je odlučio pogodak igrača iz zadnje linije. Posle kornera, koji je izveo Krivokapić u 16. minutu. Visoki štoper Vladimir Bubanja najabolje se snašao pred golom Gruzijaca i loptu glavom poslao u mrežu.

Sledeću proveru kragujevački superligaš imaće sutra, a protivnik treba da mu bude mađarska ekipa Đer.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak
Partizan 2 : 0 Čukarički
Radnički (N) 2 : 0 Novi Pazar