Spartak Vojput savladao Napredak

Spartak Vojput - Napredak 32:30 (16:18)

Rukometaši Spartak Vojputa savladali su ekipu Napredka i time im se revanširali za poraz u prvom delu sezone. Subotičani su do pobede došli boljom igrom u drugom poluvremenu, a utakmicu je obeležio i 200 nastup kapitena Petra Papića u dresu subotičkih superligaša.

Važnost meča i poraz u prošlonedeljnom duelu protiv Crvene Zvezde ostavio je traga na domaćim igračima koji su meč započeli dosta nervozno. Iskoristili su to gosti iz Kruševca i poveli sa 5:2 nakon gola Bojanovića u 6 minutu. Ubrzo su domaći poravnali na 5:5, ali je Napredak zahvaljujući večeras veoma raspoloženom Županjcu došao do nove osetnije prednosti 10:7. Subotičani su do novog izjednačenja stigli u 22. minutu kada je Knežević bio precizan iz kontra napada za 12:12. Sa dva gola Distola, Spartak Vojput se odlepio na 15:13, tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Došlo je tada do neobjašnjivog pada u igri domaćih koji su dozvolili kruševljanima da postignu čak pet golova i na odmor odu sa plus dva, 16:18.

Rasterećenije su domaći ušli u nastavak utakmice. Vrlo brzo su izjednačili rezultat na 20:20, a nakon uspešnih odbrana Cvetkovića i gola Jelića došli do prednosti od dva gola 24:22 u 42. minutu. Brzom igrom u napadu i sa vrlo pokretljivom i čvrstom odbranom prednost Spartak Vojputa je porasla na velikih 5 golova viška 27:22. Subotičani meč završavaju odličnim cepelinom koji je započeo Knežević a zabio Jelić za 32:29. Konačan rezultat postavlja Županjac igrač Napredka koji je ujedno bio i najefikasniji na utakmici sa 12 postinutih golova.