Desetkovana Sloga prejaka za Smederevce

Iako bez povređenog Đorđevića čije se ime samo našlo u protokolu, sa rovitim Otovićem i sa samo devetoricom igrača u sastavu, Sloga je ubedljivo savladala Smederevo, ostvarivši i desetu prvenstvenu pobedu. Sa po dve trojke Tutuša i Božića, kao i agresivnom odbranom za koju Smederevci nisu imali rešenje, Kraljevčani su već u prvoj četvrtini stigli do dfocifrene prednosti – 25: 14.

Gosti su na startu drugog perioda preko mladog Jaramaza uspeli da uhvate rezultatski priključak i priprete domaćinu smanjivši zaostatak na samo četiri poena. Sloga je, međutim, brzo uzvratila poenima Dabovića, Otovića i izuzetno raspoloženog Tutuša, koji je u prvom poluvremenu od svojih 25 zabeležio čak 17 poena, za novo sigurno vođstvo „belih“ – 47: 27. Ubedljivu prednost Kraljevčani su uspešno čuvali i u nastavku, a posle nekoliko atraktivnih poteza Otovića i zakucavanja Vuletića bilo je više nego jasno da bodovi, najverovatnije vredni opstanka u KLS, ostaju kraj Ibra. U poslednjoj četvrtini, puleni Vladimira Đokića stigli su i do najubedljivije prednosti, poptpuno demoliravši goste iz Smedereva – 82: 56, a tačku na zaslužen i ubedljiv trijumf sa dve vezane trojke stavio je Milić Blagojević.

SLOGA – SMEDEREVO 1953 86: 66 (25: 16, 22: 16, 26: 22, 13: 12)

Hala sportova. Gledalaca: 300. Sudije: Stefanović(Kraljevo), Pecelj i Isakov (Novi Sad)

SLOGA: Tutuš 25, Vuksanović, Stefanović 2, Otović 24, Dabović 10, Vuletić 8, Milošević, Božić 6, Blagojević 11, Đorđević .

SMEDEREVO 1953: Šparović 7, Zagorac 13, Antić 1, Mitrović, Stojanović 3, Despotović, Jaramaz 19, Simović 10, Balaban 5, Simeunović 8, Kostić, Veljković.

Sloboda 62 : 64 Tamiš
Vršac 102 : 78 Meridiana
Crnokosa 91 : 85 Napredak Rubin
Metalac 97 : 77 Smederevo
Konstantin 95 : 75 OKK Beograd
Borac 85 : 76 FMP