Prvoligaški derbi Pančevcima

Duel vodećeg dvojca u prvoligaškom karavanu između Dinamo Petrohemije i BASK-a sa Careve Ćuprije bio je zanimljiv, na trenutke i zapaljiv. Igralo se sa devizom dati gol više, na odbranu je malo ko obraćao pažnju, pa je i rezultat mini-košarkaški (ukupno 83 gola). Pobedio je Dinamo, potpuno zasluženo, vodio je od početka do kraja. U jenom trenutku, sredinom drugog poluvremena imao je «foru» i od šest golova (29:23, 40 minut). Posle poraza od «čarapana», u Kruševcu, na startu, nanizao je osmu pobedu za redom i osamio se na vrhu tabele, dva koraka ispred najbližih pratilaca BASK-a i Vranja. Adekvatno nazivu dvorane – Strelište i igra, gađalo se iz svih oružja, na obe strane. Slao je iskusni, gorostasni Bane Radanović prave projektile, postigao 14 golova, samo dva «sa crte». Kad je posustajao, pripomagali mladi Slobodan Ervačanin (8) i svim mastima premazani Predrag Ilić (9 golova). Parirali su im, uspešno Stanković (10), Bujisić (7) i Grk (6 golova). Osam golova u rubrici strelci i uz ime Živanovića, njegov «ručni rad» ipak kroz sredinu, dobar deo posle uspelih kontri. Golmani su bili najslabija karika u oba tima. Ima ih istina Popović (BASK) deset, ali bilo je to u vreme kada je domaćim igračima popuštala koncentracija, pogađali su ga. Kako se igralo još jedan detalj – zaustavio je, kad je bilo najpotrebnije Petković dve lopte sa sedam metara, samo do korekcije, izvođač Knežević, sam spretniji od «Petkovih» saigrača. Svaka čast startnoj petorki «žutih», nije im bilo lako. Ne računajućo golmane, u prvoj trećini «testirana» sva trojica (samo jedna uspešna odbrana !) igrali od početka do kraja. Dinamo, za razliku od BASK-a nema jaku klupu. Nenadano se , mada zasluženo, našao na liderskoj poziciji. Teraće svoje . pobede, dok se neka od poluga tima ne povredi. Na potezu je ipak uprava. Od navodnog pojačanja zvanog Ivan Disotl – ćorak. Teško je reći da je «ispalio» svoj prvi klub. Dok je čekao papire iz Austrije pronašao je dobru «tezgu» u Dubaiju. Praktički nije ni bio član Dinama. Džaba slikanje i pompezna najava.

Navikli smo i na bolju svirku sudijskog para Mošorinski – Pandžić iz Zrenjanina. Ne može se reći da su oštetili bilo kojeg od rivala, tek u par navrata su se (bespotrebno) našli u glavnoj ulozi. Pririsak domaćinima podigli su u 18.minutu kada je Bane Radanović dobio drugo isključenje. Mirisalo je na probijanje igrača BASK-a, oni pokazali na najstrožu kaznu i pride «gratis» hlađenje temperamentnog, na ovoj utakmici smirenog «Baneta». Gosti dobili «ospice» pred veliki odmor. Knežević je u igri «pazario» dva, zbog dugog jezika još dva minuta, pa su «carevići» četiri minuta imali igrača manje. Po završetku utakmice lice i naličje jednog te istog kluba. Dok je predstavnik gostiju gospodski čestitao sudijama trener Darko Krzelj pokušao da ih «nauči pameti». Na sredini terena oi «podučavao» podučavao pravilima, a nameravao i da im «popravlja» ambleme na dresovima. Tražio alibi na pogrešnoj adresi. Da ga podsetimo prvo savetovanje igrača zatražio već u 6.minutu posle furioznog starta Dinama i rezultata (5:2).

Dinamo Petrohemija – BASK 43:40 (21:19)

Pančevo.- Dvorana: Strelište, Gledalaca: 600, Sudije: Mošorinski i Panić (Zrenjanin),
Sedmerci: Dinamo 3(2), BASK 9(6), Isključenja: Dinamo 12, BASK 16 minuta.

Dinamo: Belić (4 odbrane, 1 sedmerac), Tanelov, Grandov 6, Džantovski, Radanović 14 (2), M. Petrović 3, Avramović, Ervačanin 8, Ma. Petrović, Milutinović 3, Ilić 9, Tarajić, Petković (5 odbrana, 2 sedmerca) i Kuburović.

BASK: Branković (6 odbrana, 1 sedmerac), Savić 1, Vukašin, Mitrović, Rudić 3, Knežević 4(3), Nišević 1, Đokić, Laović, Živanović 8, Bujisić 7 (3), Stanković 10, Grk 6 i Popović (10 odbrana).