Lider prejak za desetkovanu Slogu

Iako igrom nije oduševio kraljevačku publiku, naročito u prvom poluvremenu, FMP je opravdao ulogu favorita i u hali kraj Ibra savladao desetkovanu Slogu koja je i u ovom meču nastupila samo sa devetoricom igrača. Prvih tri-četiri minuta pripali su Slogi, a sve ostalo ipak je proteklo u znaku čete Milana Gurovića. Kraljevčani su poveli 8: 2, a onda u preostalih sedam minuta prve četvrtine postigli samo dva poena, dok je FMP ubacio 24, i već tada obezbedio ubedljivu dvocifrenu prednost – 10: 24. Slabiji po kvalitetu, ali još više brojčano jer su ponovo bili lišeni usluga povređenog Saše Đorđevića, domaćini su agresivnom odbranom u drugoj deonici uspeli da limitiraju lidera KLS na samo sedam poena i do odlaska na odmor razliku smanje na podnošljivih minus 6 – 25: 31. Sa dve uzastopne trojke, Čović je održavao prednost gostiju koji posle poena Dunđerskog iz kontre sredinom treće četvrtine opet imaju dvocifreno vođstvo, 31: 41. S druge strane, Slogu su u životu održavali Vuletić, Otović i povremeno Dabović, ali je već u finišu trećeg kvartala svima u hali bilo jasno da „beli“, osim časnog poraza, nemaju snage za nešto više. U poslednjih 10 minuta ekipa iz beogradskog predgrađa ušla je sa vođstvom 43: 54. Fanatičnom borbenošću igrači Sloge su učinili sve da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu, ali su gosti trojkama Čovića i Dunđerskog overili i novi prvenstveni trijumf i prvo mesto pred početak super-lige.

Sloga – FMP62: 71 (10: 24, 15: 7, 18: 23, 19: 17)

Hala sportova. Gledalaca: 1000. Sudije: Belošević, Ninković, Vasić (svi iz Beograda).

SLOGA: Tutuš 6, Vuksanović 1, Stefanović, Otović 19, Dabović 12, Vuletić 16, Milošević, Božić 2, Blagojević 6 .

FMP: Čović 17, Čvorović 2, Jovanović, Džaković, Đukanović 2, Dunđerski 20, Kaplanović 7, Smiljanić 7, Peković, Vorkapić, Gudurić 12, Mišanović 4.

Sloboda 62 : 64 Tamiš
Vršac 102 : 78 Meridiana
Crnokosa 91 : 85 Napredak Rubin
Metalac 97 : 77 Smederevo
Konstantin 95 : 75 OKK Beograd
Borac 85 : 76 FMP