Biciklizam: Zekavica 32. u trećoj etapi, Borisavljević 36. na kraju „Istarskog proleća“

UMAG, 16. mart (Info centar).- Jovan Zekavica, reprezentativac čačanskog Borca zauzeo je 32. mesto u sprintu grupe od 69 bicklista na cilju poslednje, treće, etape trke „Istarsko proleće“ od Pazina do Umaga (143 km).

U vremenu pobednika na 38. mestu stigao je Miloš Borisavljević, reprezentativac CCN Metalca iz Kraljeva i na kraju je i najuspešiji srpski vozač na ovoj trci u generalnom plasmanu na 46. mestu. U vodećoj grupi bio je i Marko Stankovič na 52. mestu.

Gabor Kasa, pripremajući se za završnicu, pao je sa grupom bicklista unutar tri kilometra do cilja. Stigao je na začelju karavana, ali je dobio vreme pobednika Stefana Šafera (Nemačka, Brandenburg) koji je stazu prevezao za 2:59,19 časova sjajnom prosečnom brzinom od 47,8 km na čas.

Odsprintao je Antonija Miolu (Italija) i Aljaža Hočevara (Slovenija).

Sa zaostatkom od 14 sekundi doša je na 97. mestu Stefan Stefanović, dok je Marko Danilović bio 100. u istom vremenu.

U generalnom plasmanu žuta majica pripala je danskom biciklisti Magnusu Nilsenu u vremenu 10:18,54 časova. Bio je bolji za 22 sekunde od Čeha Karela Hinka dok je Feliks Grosšartner (Austrija) na trećem mestu imao 39 sekundi slabije vreme.

Pozicije srpskih biciklista u ukupnom poretku na kraju 11. „Istarskog proleća“: 36. Borisavljević + 1,39 minuta, 49. Danilović + 1,58, 78. Zekavica + 2,57, 105. Kasa 6,04, 130. Stanković + 15,07, 140. Stefanović + 15,10 itd. Trku je završilo 160 biciklista od 193 koliko je startovalo. U plasmanu ekipa Srbija je visoko završila trku na 12. mestu u konkurenciji 33 tima.