Odbojka: Kragujevčani, ipak, idu dalje

I ovoga puta, potvrđeno je ono što se i znalo i što je, u krajnjoj liniji bilo i verifikovano tabelom u ligaškom delu takmičenja, a to je da su u četvrtfinalu plej-ofa Radnički i Ribnica najujednačenije ekipe.

Iako je i ovom prilikom, kao po pravilu, igrao u talasima, sa mnogo oscilacija, kragujevački tim uspeo je da iskoristi prednost domaćeg terena.

Posebno efikasan bio je korektor Uglješa Ilić, a već po običaju, uz rame su mu bili Dušan Vulović, Lazar Ćirović i sve bolji, talentovani Aleksandar Blagojević. Na ruku Kragujevčana išlo je i to jer su snage ravnomernije rasporedili, tako da su, posle dužeg vremena, osetniji doprinos pobedi pružili i Ivan Perović i veteran Marko Maksimović. Veći otpor, iz redova Kraljevčana, pružili su Branislav Radović, Mladen Bojović i Luka Marinković, a Kragujevčanima je tradicionalno bio neugodan i Mirko Radević, koji je jednu sezonu proveo u timu iz grada na Lepenici.

Uglješa Ilić (Foto: S. Radovanović)

Posebno je ćudljivost Kragujevčana došla do izražaja u drugom setu, kada su „uspeli“ da prokockaju prednost od sedam poena (16:9) i da uđu u neizvesnu završnicu, u kojoj su, ipak, uspeli da pronađu rešenje.

U trećem setu Kraljevčani su bili u prilici da stignu nadomak pobede, jer su pri karju seta imali velika tri poena razlike (16:19), ali su se Kragujevčani vratili u igru i u poslednjem setu prikazali igru za nijansu bolju od svojih komšija. Posle izjednačenja, sredinom seta, dotle su gosti bili u vođstvu, odbojkaši Radničkog postepeno su povećavali prednost i odlučujući set najubedljivije završili.

RADNIČKI – RIBNICA 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:20)

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 200. Sudije: Miljković (Beograd) i Popović (Sremski Karlovci).

RADNIČKI: Ćirović 10, Premović, Jovanović 2, Protić (libero), Perović 10, Vulović 11, Stevanović, M. Ilić, U. Ilić 20 , Maksimović 9, Blagojević 14, Pantelić (libero).

RIBNICA: Marinković 12, Stojsavljević 1, Usiljanin 7, Okošanović 2, Bojović 13, Moćić (libero), Radović 14, Bićanin 3, Veljović, Milovanović, Radević 12, Škundrić (libero).

Radnički 3 : 1 Ribnica
Spartak (LJ) 3 : 2 Đerdap
Partizan Vizura 3 : 2 Mladi radnik
Vojvodina NS seme 3 : 0 Spartak (S)
Jedinstvo 0 : 3 Crvena Zvezda