JBL: Partizan iz Gaja jesenji prvak

Ne znamo da li preteruju tek, sa tri strane, nam je stigla dojava da je derbi poslednjeg kola jesenjeg dela Prve Južnobanatske lige u Omoljici komšija i ljutih rivala Mladosti i Borca iz Starčeva posmatralo i svih hiljadu gledalaca. Vreme sve, samo ne fudbalsko, dodatna ilustracija onaj fudbalski “teži”, na Starom Tamišu gde su igrali Radnik i Dinamo četiri puta manje. Na tribinama i kraj ograde se tražilo mesto više. Sjatilo se fudbalsko Starčevo i pola Omoljice. Kako i ne bi kada je gostima pobeda osiguravala lep zimski san uz jesenje počasti. Domaćinu je u pitanju bio prestiž, rivalitet, antagonizam... Lepši ambijent od igre, malo prilika onih pravih. Gosti bolji do odmora, domaćin u nastavku. Na kraju kakva igra takav i rezultat – duplo golo. Iskoristio je to Partizan iz Gaja i pobedom nad Dolovom sa ubedljivih 4:1, zahvaljujući boljoj gol-razlici (28:11) , uz isti broj bodova (33) preskočio Borac pa će prezimiti na prvoj poziciji.
Nije se predala ni Mladost, ima četiri boda manje od vodećeg dvojca, čeka reorganizaciju VFL i proleće. Ako Banat ponovo dobije svoju ligu, dodaće gas, u protivnom – opružiće se prema guberu. Promociji popularnog  “parnog valjka” u jesenjeg prvaka prisustvovao je i Ivan Golac, fudbalska i trenerska legenda beogradskog Partizana. U Južnom Banatu je u modi “crno-bela” boja.
I prvak Druge Južnobanatske lige Istok je Partizan - iz Uljme. Na kraju polusezone doživeo je prvi poraz u Vršcu, od istoimenog tima sa dodatkom Junajted, osnovanog tek prošle godine. Nije ipak problem u rezultatu već “krštenicama” - 14 igrača pobedničkog tima ima zajedno 505 godina. Na drugoligaškom Zapadu je ostalo da se odigra još jedno kolo ali je već sada poznat ne samo jesenji već i konačni prvak. Slavija iz Kovačice je zabeležila stopostotni učinak i ne samo to – nedostaje joj samo deset golova do “stotke” u rubrici postignuti golovi.
Na samom kraju zabeležena su i tri prekida, dva tehnička i jedna “istinski”. U Novom Selu na utakmici Sloga – Vulturul gosti, su, pri rezultatu 4:1 ostali sa sedam igrača. “Fajront” pre vremena i u Dupljaji na utakmici Banat – Mladost (Druga JBL – Istok), rezultat drugi (6:0), scenario isti. Niko se nije nadao da će opštinski derbi Budućnost – Jugoslavija u Banatskom Brestovcu biti okončan već u 55.minutu. Domaćin je na vreme poveo (30,minut), gost imao praznu klupu... Po igri, po prilikama Jabukanci bili zreli za ubedljiv poraz, sve do 54.minuta kada su, nenadano izjednačili. Domaćini, sa tim se složila i publika, “uzeli na zub” drugog pomoćnika smatrajući da je zaspao, da nije svirao nedozvoljenu poziciju koja je prethodila izjednačujućem golu. Da misle ozbiljno potvrdila dvojica “navijača” koji su preskočili ogradu i pokušali da ubede, najpre pomoćnika potom i glavnog sudiju hvatanjem za vrat da promene odluku. Sudija Marko Dubak imao uvodnu kontrolu za napredovanje na listi, pa se držao propisa.
Čak i da nije tako – ne toleriše ispade pa napravio “fajront”. Posao komesara lak – 3:0 par forfe za goste, disciplinskog sudije malo delikatniji. Ima “etiketiranih” igrača, u pitanju je i suspenzija terena. Žalosno je što će se, najverovatnije, izvući NN lica koja su sve zakuvala – nisu identifikovana. Izostala blagovremena reakcija patrole milicije gledali samo prvo poluvreme, do izražaja, u isto vreme došla “solidarnost” publike – niko ih nije prepoznao.