PFL Sombor: Vetar pokvario derbi ŽAK - Omladinac (B) 2:1

Gradski derbi u XX kolu prvenstva Područne Lige,između domaćeg ŽAK-a i gostiju sa Bukovca nije ni izbliza bio na visini onoga od jesenas u V kolu kada je na igralištu Omladinca bilo 2:2. Radni dan, kao da nije stvoren za okršaje i borbu za bodove, pa ni publike nije bilo onoliko koliko se očekivalo, a dodatnu nepovoljnost učinio je i vetar koji je duvao, i ne samo da je ometao fudbalere, nego je i umanjio posetu gledalaca, a danas ih je bilo jedva sto. Domaćin je utakmicu počeo sa nešto izmenjenim sastavom, jer u timu nije bilo kažnjenih Nikole  Smilanovskog i Gorana Milanovića, koji su odrađivali crvene kartone zarađene prošle nedelje. Gosti su kompletni došli na igralište kraj pruge , čvrsto rešeni da ne izgube ovaj meč sa starim rivalom. Tokom cele utakmice su i bili ravnopravni takmac ovoga derbija,ali su na deset minuta pre kraja popustili, i izgubili bod kojeg su imali u džepu.

Od samoga početka utakmice vođena je borba za svaku loptu, ali je vetar ometao njen let, pa ni graditelji igre u obe ekipe nisu bili na nivou svojih najboljih partija koje pružaju u svojim timovima. Bilo je dosta izbacivanja lopti u aut, malo se šuteva uputilo prema okviru gola, tako da ni golmani nisu došli do izražaja. Dva gola na utakmici su pala u prvom delu susreta, jedan za drugim u 25 i 26 minutu. Najpre je domaćin došao do prednosti iz akcije koju je solo izveo špic ,Davor Čuljak, po levoj strani terena, i ulaskom u šesnaesterac, uputio loptu pored istrčalog Molnara u mrežu.U narednom minutu revanširao mu se Dimitrije Cvijetić, i svojim golom vratio rezultat na egal. Do kraja poluvremena se igralo na sredini terena, gosti su imali  jednu priliku,tačnije Bojić je pogodio prečku, a lopta se odbila u zemlju i izišla u polje,što je opet izazvalo nedouzmicu kod igrača Omladinca i njihovih navijača.a u zadnjem minutu prvoga dela , jedna sporna situacija umalo da dovede  do incidenta, jer se poništava gol ekipi domaćina, što opet povlači reakciju klupe železničara. Što je u tom momentu video pomoćni sudije Kiršner, koji je signalizirao nedozvoljenu poziciju strelca, ostaće jasno njemu i glavnom arbitru Bečanoviću.

U nastavku utakmice, igrači domaćina su rešili da ovaj meč privedu kraju sa još nekim golom u mreži mladoga Molnara, ali sve nije išlo po njihovom planu, jer se gosti nisu predavali. U 61 minuti , Janjić ubacuje u prazan prostor loptu, na koju natrčava Tubić i iz trka promašuje okvir gola bukovčana.Izmene igrača u oba sastava donose neku živost, a više na strani domaćina. Tako je u 80 minuti izveden jedan slobodan udarac  u šesnaesterac gostiju,a loptu glavom vraća Tubić na peterac,gde je,neometan,sačekuje Veselinović,i šalje na pravo mesto.

Ovu napetu i pomalo nervoznu utakmicu,nije bilo lako suditi,a deliocima pravde se mogu uputiti primedbe za poneku grešku,koja u konačnici i nije bila od presudnog značaja za postignuti rezultat.Ipak,greška glavnog arbitra Bečanovića,koji je beku gostiju,Milošu Mijiću dodelio dve javne opomene,a da ga pri tom nije kaznio crvenim kartonom, ne može proći ne zapaženo.

ŽAK-OMLADINAC(B)  2:1 (1:1)

Sombor, 9. april 2014 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 100. Sudija Bečanović, pomoćnici Kiršner i Milanović (svi iz Sombora). Delegat Čakan (Kula). Strelci :Čuljak u 25 i Veselinović u 80 za Žak, a Cvijetić u 26 za Omladinac. Žuti kartoni : Savić i Major (Žak), a Miloš Milić, Nemanja Mijić i Cvijetić (Omladinac ) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Veselinović (Žak)

ŽAK: Carić, Janjić, Vukas(Savić), Veselinović, Sazdanić, Major, Tubić, Vidaković, Konjović, Mijatović(Kovačević),Čuljak (Pustajić)

OMLADINAC : Molnar, Miloš Mijić (Dmitrović), Bečanović, Maričić, Nem. Mijić (Đurđev), Nik. Mijić, Bojić, Dar. Dorotić, Dej. Dorotić. Cvijetić i Trkulja(Mijatović)

Jedan detalj pred golom domaćina iz prvih 45 minuta utakmice

80 minut . Tubić je povratnu loptu uputio Veselinoviću koji pogađa za 2:1