05.12.2008 wienerliga.org

WOL: Crvena Zvezda – Ribnica 3:2

Crvena zvezda i Ribnica su podelili bodove u derbiju osmog kola Super lige. U veoma zanimljivom, ali i dosta kvalitetnom meču, aktuelni šampion je ipak bio za nijansu bolji rival, pa su mu pripala dva boda. Kraljevčani ni ovoga puta nisu uspeli da savladaju Zvezdu u Šumicama, ali sigurno su bili zadovoljni krajnjih ishodom.
Počeli su Kraljevčani mnogo bolje, „nagazili” su Zvezdu servisima i to je dalo rezultata. Već nešto posle drugog tehničkog tajm-auta gosti su imali velikih deset poena viška (18:8), a nezaustavljiv sa servis linije bio je Mijalković, koji je vezao tri as poena u tim trenucima! Bilo je kasno da Zvezda dođe do preokreta, ali je posle dobrih servisa rezerviste Pajića došla do daha (23:17). Ipak, Ribnica je lako privela prvi set kraju – 25:17.

U drugom setu Bulatović je u igru umesto Ilića poslao još uvek rovitog Rašića, koji je do kraja meča igrao veoma dobro. Ribnica je samo povela na startu sa 2:0, ali je Zvezda odmah napravila seriju na servise Stefanovića (6:2). U ovom setu gosti su totalno pali u igri, njihovi primači Kovačević i Đorđević, srednjak Radević, ali i dizač Bićanin bili su prilično loši u drugom periodu igre, a Zvezda je to znala da iskoristi za izjednačenje u setovima – 25:18.
Ni u trećem setu nije bilo mnogo dileme. Razgoropadili su se Dokić i Terzić, najbolji Zvezdini pojedinci na ovom duelu, dok je sa druge strane Mrdak ostao usamljen. Već na drugom tehničkom tajm-autu domaći su imali sedam poena viška (16:9), a vrlo brzo su došli i do prednosti – 25:17.

Činilo se da će Zvezda, kao i protiv Partizana posle lošeg starta meča doći do sva tri boda. Ipak, za to je bilo potrebno više koncentracije u odlučujućim momentima četvrtog seta. Ribnica je u drugoj polovini ovog perioda imala blagu prednost, a posle drugog obaveznog predaha stigla je ponovo na „plus dva”, posle žutog kartona koji je Popović pokazao Bulatoviću (17:15). Zvezda je brzo uspela da dođe do izjednačenja, u egalu se držala sve do 20:20. Ipak, Zindović je u ključnom napadu ispucao loptu u aut (22:20), a do kraja su Kraljevčani bili nepogrešivi u napadu – 25:23.
U taj-breku je Zvezda mnogo bolje počela, a odlučili su, pomalo srećni servisi Terzića. Domaći su se brzo odlepili (6:2), a do karaja meča Dokić je bio gotovo nepogrešiv, pa je njegova ekipa ostvarila četvrtu pobedu na domaćem terenu u isto toliko mečeva – 15:8.

Trener Kraljevčana Boško Mačužić bio je zadovoljan osvojenim bodom u Šumicama protiv Crvene zvezde.
– Meč je bio sjajan, mnogo bolji od našeg prvog duela u Kraljevu. Baš zbog toga mi je drago što smo uspeli da ostvarimo bolji rezultat kad je bilo teže. Naša igra u prvom setu je bila za pohvalu, a u četvrtom smo zaslužili bod. U petom smo igrali dosta skromno, ušli smo nekako stidljivo. Zadovoljan sam, pitanje je ko će još uspeti da osvoji bod protiv Zvezde u gostima – rekao je Mačužić.

Trener Crvene zvezde Željko Bulatović nije mnogo žalio za ispuštenim bodom protiv Kraljevčana.
– Utakmica je bila zaista kvalitetna. Pribojavao sam se ovog meča, Ribnica je nekoliko mečeva izgubila za dlaku i to negde mora da im se vrati. Oduvali su nas u prvom setu, ali smo se potom vratili u meč. Terzić i Dokić su imali odličnu realizaciju napada, a od pojedinaca očekujem još bolju igru.

Tokom meča Bulatović je nekoliko puta imao zamerki na suđenje, a u četvrtom setu je zbog toga zaradio i žuti karton.
– Nije moj posao da komentarišem suđenje. Delegati vode računa o tome koga određuju da sude mečeve, sudije i treneri opet rade svoj posao. Što se tiče žutog kartona, dobio sam ga zasluženo, pokušao sam malo da dignem tenziju u trenucima kad nam nije išlo – priznao je Bulatović.