Pobeda "poštarki" i poraz "lavica"

Polovičan, reklo bi se očekivan, uspeh odbojkašica u Evropi. Naš šampion Poštar 064 je nastavio uspešnu seriju, zabeleživši drugu uzastopnu pobedu. Na svom parketu, u dvorani Sport Eko, pred 900 gledalaca, posle 73 minuta borbe savladao je španskog predstavnika Tenerife maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:20 i 25:19. Publika je bila sedmi igrač ekipe Darka Zakoča, ostale igračice su maksimalnom koncentracijom, motivisanošću i borbenošću “sakrile” neigranje povređene Amadee Duraković. Velika pobeda, potvrda da je naš šampion sazreo i za Evropsku pozornicu. Prošle sezone “topovska hrana” (bez i jedne pobede) ove (pre)tvrd orah za sve konkurente. Poslednji rival Tenerife je do skora harao Evropom. Posle nepotpunog trećeg kola (ostalo je da se odigra utakmica Kan – Turk Telekom) Poštar se nalazi na čelu B rgupe Indesit lige šampioina sa pet bodova i set-razlikom 8:3. Uz dve pobede maksimalnim rezutatom (i Turk Telekom) pretrpele su minimalni poraz od Kana, na samom startu lige i to u gostima. U četvrtom kolu, naredne srede, 17.decembra Poštar u 4.kolu igra ponovo sa Tenerifa u Španiji. Najava da je Bjelsko Bjala favorit u provm susretu osmine finala Kupa CEV prptov pančevačkog Dinamo Azotare pokazala se tačnom. Poljakinje su zabeležile maksimalnu pobedu 3:0, po setovima 25:17, 27:25 i 25:13, posle 78.minuta igre. Brojke ukazuju da su popularne “lavice” svoju šansu propustile u drugom setu koji su izgubile na razliku. Revanš susret će se odigrati naredne srede, 17 decembra od 19 sati u Pančevačkoj dvorani Strelište.