Titula čeka – formalnost

Rukometašice Radničkog, u divovskoj borbi i pred najvećim brojem gledalaca u dosadašnjem delu sezone načinile su odlučujući korak ka osvajanju titule, što se u kragujevačkom rukometu meri istorijskim uspehom, pogotovo ako se ima u vidu da su Kragujevčanke tek nekoliko sezona u našoj ženskoj rukometnoj eliti.

No, mora da im se prizan da su, korak po korak napredovale i, najverovatnije, stigle do cilja.

Sa utakmice Radničkog u šampionskoj sezoni (Foto: S. Radovanović)

Doduše, titulu još nisu teoretski obezbedile, ali to bi mogle da učine već u narednom kolu, s obzirom da su direktnog rivala, ekipu Jagodine, pobedile u oba susreta.

Bez obzira što su u većem delu utakmice Kraguijevčanke bile u vođstvu, izuzev na početku, kada se desetak minuta, praktično, igralo gol za gol, ekipa iz Jagodine je uspela da pri kraju unese dramatiku u ovaj meč i izjednači na 21:21.

Međutim, izvanredna Milica Danilović, koja je samo ovom utakmicom, dakle ne računajući ostale, opravdala svoj dolazak u Kragujevac. Ovoga puta nadoknadila je, kako iz igre tako i iz sedmeraca, što neke od uobičajeno efikasnih igračica nisu bile šuterski raspoložene. Rame uz rame bila joj je desno krilo Ivana Milošević, kao i uvek sigurni golman Jovana Risović.

RADNIČKI – JAGODINA 24:22 (15:13)

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Marić (Pančevo), Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Radnički 4(4), Jagodina 5(4). Isključenja: Radnički 8, Jagodina 10 minuta.

RADNIČKI: Dabović, Jovanović, Prijović, Tanić, Stepanović 2, Radosavljević 2, Čairović, Milošević 5, Tošović, Balać 2, Kukić-Radojičić 3, Risović, Dukić, Obućina, Danilović 10(4).

JAGODINA: Milanović 3, Stevanović, Stevanoska, Radojević 3, M. Živković 6(2), Matić 3(2), Jevtić 2, K. Georgijev, Janjić, Nišavić 2, J. Živković, Jović, Glišović, T. Georgijev 3, Miladinović, Kačarević.

IGRAČICA UTAKMICE: Milica Danilović (Radnički).