Rudar pobedom nad Majdanpekom 2:0 bliži opstanku u PTZ

Ekipa borskog Rudara savladala je na svom terenu tim Majdanpeka 2:0 (1:0), u rudarskom derbiju 23. kola zonaškog takmičenja. Rudar sve bliži opstanku u PTZ. Iako rudarski derbi, na tribinama je bilo svega stotinak gledalaca koji su bodrili obe ekipe na terenu. Domaćin je ofanzivu na protivnički gol krunisao u 15. minutu igre. Strelac bio je Ivanov 1:0. Do odlaska na odmor mreže su mirovale na obe strane. U nastavku igre oba tima kominovala su na sredini terena, a neopreznost odbrane gostiju koristi Đurić i povisuje rezultat na 2:0 u 55. minutu. Gosti su pred kraj utakmice zapretili Ivkoviću, ali od pogotka nije bilo ništa. Glavni arbitar na utakmici Željko Trifunović iz Knjaževca isključio je gostujućeg trenera u drugom poluvremenu Slavoljuba Golubovića. Trifunović je korektno vodio susret pokazavši po par javnih opomena na obe strane. Rudar je nakon pobede na svom terenu, u rudarskom derbiju sve bliži opstanku u Pomoravsko – Timočku zonu.

Detalj sa utakmice Rudar - Majdanpek / foto: Live SPORT

Detalj sa utakmice Rudar – Majdanpek / foto: Live SPORT

SFS Borac 0 : 0 OFK Bor
Rtanj 6 : 0 Rembas
Kablovi 5 : 1 Radnički
Ozren 5 : 1 Župa
Rudar 2 : 0 Majdanpek
Trajal 2 : 1 Dunav