SLV-Pregled XXIII kola: Povratak Sente na čelnu poziciju

Takmičenje klubova u elitnom pokrajinskom rangu fudbalera postaje sve zanimljivije, a rezultati  XXIII kola su uglavnom očekivani, sem onoga na Paliću, gde je domaćin poražen od ekipe Radničkog iz Šida. Na osam utakmica,u četiri su slavili domaćini, tri su susreta završena nerešenim rezultatima,a samo je jedan gost uzeo ceo plen. Postignuto je 20 golova, ili 2,5 po jednom meču. Najviše golova su videli navijači na utakmici u Novom Bečeju, gde je domaće Jedinstvo odigralo 3:3 sa gostima iz Temerina.U svojoj borbi za beg sa dna, žuti su na Detelinari odigrali nerešeno 1:1 sa gostima iz Čelareva, koga je ovaj remi koštao gubitka prve pozicije, koju su imali posle 22 kola.Pivarci su imali prednost posle prvoga dela, golom Pavlovića u 28 minuti, a kanarincima je bod doneo gol Bajića u 79.Bačka iz Bačke Palanke je golovima Bjeloša u 68 i Čekovića u 79 iz penala, savladala ekipu Banata sa 2:0. I u Sremskoj Mitrovici, gde su igrali imenjaci, odluka o pobedniku je pala u drugom  poluvremenu, a golove su postigli Baljak u 56 i Vučković u 87. Igrač gostiju Jeličić je zaradio crveni karton.U Somboru nije bilo golova,a meč sa malo šansi i svađanje sa sudijama, publika neće dugo pamtiti. I na ovoj utakmici, jedan igrač gostiju (Ćirka) je otišao pod tuševe  zbog crvenog kartona, na pola sata pre kraja meča.U Senti je domaćin novom pobedom obradovao svoje navijače, i ponovo zaseo na vrh tabele. Đuričić je u 7 minuti postigao vodeći gol, a izjednačio je Plojović u 76, da bi nešto kasnije Gecić iz penala doneo novo vođstvo domaćinima,a Panić u 87 minuti overio pobedu.U Starim Banovcima ,Dunav nije dozvolio iznenađenje i sa 1:0 savladao Odžački Tekstilac. Palić je pred svojim navijačima propustio priliku za nove bodove, i porazom je došao u situaciju da se bori, sa ostalima sa začelja,da napusti opasnu zonu.

Na tabeli sada vodi ekipa Sente sa 44 boda, drugi su pivarci iz Čelareva sa 2 boda manje, a na trećem mestu je Bačka (BP) sa 41 bodom ispred Dunava koji ima 40 i Dinama koji je sakupio 39. Na začelju, trinaesti Tekstilac ima 24, četrnaesti Novi Sad 19,a poslednja dva mesta zauzimaju Banat i Jedinstvo (NB) sa 18 bodova. U narednom kolu igraju Radnički(NP) i Bačka iz Bačke Palanke, a u derbiju začelja Banat dočekuje Jedinstva iz Novog Bečeja.Somborci gostuju na igralištu pored somborske kapije u Subotici, a vodeća Senta putuje u Odžake. Sloga će u Temerinu ugostiti ekipu Palića,a Radnički u Šidu Dunava iz Starih Banovaca. ČSK Pivara igra pred svojim navijačima sa Radničkim iz Sremske Mitrovice,a kanarinci putuju u Pančevo kod Dinama.

Centarfor Dinama Đokić u borbi sa domaćom odbranom u Somboru

Oči u oči: Sudija Minaković iz Novoga Sada i Zoran Baljak iz Radničkog (S)

Fudbaleri Dinama iz Pančeva u "borbi" sa sudijom Minakovićem.Neki ga brane,a neki se ljute na njega