Superligaša testirao zonaš

Novi trener Radničkog 1923 Dragoljub Bekvalac, posle bledog izdanja kragujevačkog superligaša u susretu sa Vojvodinom (1:1), želeo je da proveri neke mlađe igrače, sa manjom minutažom u prethodnim utakmicama, kako bi, eventualno, nešto promenio u igri. U prijateljskoj trening utakmici sa liderom na tabeli Zone “Morava” Šumadijom 1903 dao je šansu rezervistima i mladim igračima.

Kombinaovanoj ekipi, koju su sa klupe vodili pomoćnici šefa stručnog štaba Saša Milanović, koji je u tandemu sa Bekvalcem došao u Kragujević i Dušan Đorđević. isprobali su 18 igrača. Njima je trener zonaša sa Bubnja suprostavio najjači sastav, koji se u prvom poluvremnu bolje snašao na klizavomn terenu, jer je padala kiša. Igrali su organizovanije i brže preko krilnih pozicija. U 5. minutu, Zvezdan Nikolić pogodio je prečku golmana golmana Trifunovića. Šansu za vođstvo superligaša imao je omladinac Živanović, posle dobre sistencije Čadikovskog, ali je šutirao pored gola. Na drugoj strani, posle brze akcije preko desne strane, bek zonaša sa Bubnja Beloica idealno je centrirao, a Marko Nikolić udarcem glavom primorao je golmana Radničkog Trifunovića da vadi loptu iz mreže.

Sa jučerašnje utakmice na stadionu “Čika Dača” između Radničkog i Šumadije 1903 (Foto: M: Jovičić)

U finišu prvog poluvremena Tankosić i Rakić propustili su prilike da povećaju prednost Šumadije 1903.

U drugom poluvremenu, trener zonaša sa Bubnja Stašević, uveo je mlađe igrače, pa je Radnički 1923 preuzeo inicijativu. Imao je više loptu u posedu i stvarao šanse, a jednu, u 60. minutu, iskoristio je Čadikovski, izjednačio na 1:1 i tako spasao čast superligaša. Adamović i Miljuš, od kojih se više očekivalo, propustili su prilike da preokrenu rezultat, koji u ovom susretu nije bio u prvom planu. Najvažnije je bilo da treneri oba tima provere neke igrače i vide koliko oni mogu da pomognu ekipama u narednim izuzetno važnim utakmicama. Naime, Radnički putuje u Beograd na duel sa Čukaričkim, a Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje drugoplasiranu Mokru goru.

Jučerašnji susret poslužio je trenerima obe ekipe da provere spremnost igrača sa klupe. Međutim, lider sa Bubnja bio je bolji u prvom delu utakmice i prvi stekao prednost, dok je Radnički 1923 u nastavku imao više šansi, ali preokret nije mogao da obezbedi.

- Da smo u nedelju odigrali 50 odsto u odnosu na današnji susret sa Radničkim ne bismo izgubili od Trepče u Zvečanu, koja je imala više motiva za pobedu. Preostaje nam da što bolje odigramo nedeljnu utakmicu sa jedinimm konkurentom za prvo mesto Mokrom gorom, takođe sa Kosova. Taj susret vrlo bitan za nas i ako ga dobijemo, u šta verujem, imaćemo ponovo osam bodova više i prvenstvo će biti rešeno – rekao nam je Slobodan Stašević, trener Šumadije 1903 posle jučerašnje trening utakmice sa Radničkim 1923.

RADNIČKI 1923 –ŠUMADIJA 1903 1:1 (0:1)

KRAGUJEVAC - Stadion: “Čika Dača”. Gledalaca: 50. Sudija: Uroš Vuković. Pomoćnici: Darko Radosavljević i Nikola T. Marković (svi iz Kragujevca). Strelci: Čadikovski u 60. minutu za Radnički 1923, M. Nikolić u 28.minutu za Šumadiju 903.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Bjelanović, Petrović, Živanović, Nikolić, Adamović, Kovačević, Miljuš, Popović, Čadikovski , K. Andrić. Igrrali su još: Urošević, Nedeljković, Stević, Miletić, S. Andrić, Aleksić, Malinić.

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Beloica, Knežević, M. Nikolić, Komatina, Milosavljević, Z. Nikolić, Lepović, Tankosić, Simić, Rakić. Igrali su još. Veličković, Vranić, Blagojević, Milutinović, Vidojević, Stanojević, Petrović, Dimitrijević, Jovanović, Bubanja, Marković.