SLV-XXIV kolo :Na vrhu tabele i dalje tesno,somborci kući pevajući iz Subotice

Poslednje, XXIV kolo prvenstva Srpske Lige Vojvodine,proteklo je u znaku loših  vremenskih uslova za odigravanje svih utakmica,jer  je na većini terena padala kiša i  ometala  aktere da prikažu dobar fudbal. Jedva oko 1300 gledalaca,ili  150 u proseku po jednom meču bilo je na osam utakmica ovoga kola,u kojem je postignuto 20 golova, a strelci domaćih ekipa su mreže protivnika tresli 15 puta,a njihovi gosti , tri puta manje, svega 5.Ovo kolo su obeležile tri pobede domaćina,četiri nerešena ishoda i jedna  pobeda gostiju.Interesantno je da su tri pobede domaćina ostvarene istim rezultatom,4:0.U Pančevu je Đokić ,golom u 50 minutu doveo svoj tim do 1:0 ,da bi Arbutina za svega 4 minuta (68 i 72) povisio na visokih 3:0, a Spasić je 12 minuta pre kraja overio visoku pobedu nad nemoćnom ekipom Novog Sada,kome je ovo bio 15 poraz u dosadašnjem delu prvenstva. Nevolja kanarinaca u Pančevu je završena sa četiri žuta kartona , zarađena na tom meču. U Temerinu je Sloga već u prvih 45 minuta imala trostruko vođstvo protiv Palića (Silađi u 11, Grujić u 23 i Erak u 44),a Zukić je u 77 zapečatio jezerašima poraz na ovome gostovanju.Banaćani su razgalili svoje navijače na derbiju začelja , a golovima Krstanića u 22, Opančine u 43, Rikanovića u 82 i Josimovića u 88 ,najavljuju buđenje i bolje rezultate u nastavku prvenstva. Vrata na somborskoj kapiji, pored igrališta Bačke u Subotici,širom su se morala otvoriti, da bi igrači Radničkog mogli izneti bodove sa igrališta pored buvljaka,a pobeda je legla kao kec na jedanaest, u ovoj trci somboraca za beg sa začelja.Tri nova boda su došla kao plod bolje igre u oba poluvremena utakmice sa najstarijim timom u državi,a dvostruki strelac Pavlović (23 i 49) i Šveljo (72) uz razigranog Rodoljuba Marijanovića,biil su nerešiva enigma odbrane Bačke.Ipak, Radosavljević je sa penaltika u 50 minuti ublažio poraz domaćina. Golova nije bilo na utakmicama u Čelarevu i Novoj Pazovi, a nihovi gosti (Radnički-SM i Bačka-BP) došli su do boda na kojeg možda (?) nisu ni planirali.Dva tima iz gornjeg dela tabele, vodeća Senta i peti Dunav, "uzeli" su po bod u igri , gde su dali, i primili po gol (1:1).U svom devetom remiju u prvenstvu, Senćani su poveli golom Matića, a poravnao je Nedeljković u 80. U Šidu je domaćin golom Lepinjice u 33 vodio sa 1:0, a Kokir je u 60 izjednačio na 1:1.

Na tabeli, četiri boda dele prvog sa četvrtim i petim, a još je manja razlika prvog i drugog,odnodsno trećeg.Senta ima 45,ČSK Pivara 43,Dinamo 42,a Bačka(BP) i Dunav 41 bod.Na dnu, Tekstilac ima 25,Banat 21, Novi Sad 19,i zadnje Jedinstvo  18 bodova.

U narednom. 25 kolu, interesantne će se utakmice igrati na Paliću, gde gostuje Banat,zatim u Somboru na komšijskom derbiju Radničkog i Tekstilca, i na Detelinari , gde žuti čekaju subotičku Bačku.ČSK je ponovo domaćin, i opet Radničkom,ali ovoga puta iz Nove Pazove. Pančevci idu u Sremsku Mitrovicu, a šiđani u Sentu, koja će pobedom(?) braniti prvo mesto,a na igralištu u Novom Bečeju, Jedinstvo dočekuje  Bačku iz Bačke Palanke.

Na šest kola pre kraja prvenstva u trećeligaškom karavanu,grupe Vojvodina,pale se "visoke peći" u mnogim klubovima, a dali će svi imati dovoljno "energenata" do 8.juna, kada se igra XXX, poslednje kolo, ostaje da se vidi u narednom periodu

Slavili u Subotici,FK RADNIČKI iz Sombora

Nemanja Bošković, fudbaler FK Senta

Centarfor Dinama, Đokić je svojim golom u 50 minuti načeo mrežu kanarinaca u ovom kolu

Sudija Igor Milanović je delio pravdu na meču Banata i Jedinstva i pokazao jedan crveni(Peruničiću kod gostiju) na tom meču

Radnički (NP) 3 : 3 Dunav
Palić 3 : 1 Senta
Jedinstvo (NB) 1 : 1 Radnički (S)
Bačka (BP) 5 : 0 Novi Sad
Banat 2 : 1 Radnički (SM)
Sloga 0 : 2 ČSK Pivara
Radnički (Š) 1 : 1 Dinamo
Tekstilac 2 : 0 Bačka 1901