OFK Bor pobednik Kup-a FS Bor

Borski „crno-beli“ pobedom nad timom Nemetala 3:0 (1:0), pobednici su KUPa OFS Bor. Hakija Rovčani prvi strateg borskog lidera zonaškog takmičenja osvojio prvi pehar u takmičarsko sezoni 2013/14.

Detalj sa finalne utakmice KUPa OFS Bor / foto: Live SPORT

Borani su olako došli do pobedničkog pekara KUPa. Iako budući zonaš tim Nemetala nije pružao gotovo nikakav otpor u finalnoj utakmici rezultatske katastrofe spasio ih je čuvar mreže Vladić. „Crno-beli“ su u vođstvo  došli preko Mladenovića u 35. minutu 1:0. Domaći tim imao je još prilika za postizanje gola: Mladenović, Ivanov i Nikolić bili su neprecizni u prvom poluvremenu.

U nastavku igre na asistenciju Mladenovića Ivanov postiže pogodak u 55. minutu 2:0. Petnaest minuta pred kraj finala Terzić postiže i treći gol i stavlja tačku na finale OFS KUPa. Rukovodstvo FS Bor uručilo je pobednički pehar kapitenu Borana Nikoli Trailoviću. Glavni arbitar na utakmici Marko Radičević korektno je vodio susret. Pokazao četiri javne opomene, po dve domaćim i gostujućim igračima.

Potsetimo se da OFK Bor minule sezone je odustao iz KUP takmičenja kako bi tim ostao u takmičarskom ligaškom ritmu. Naime Borani su bili skoncentrisani na održavanje ligaške druge pozicije koja bi ih odvela u baraž za popunu Srpske lige „Istok“.

Pobedničko fotografisanje fudbalera Bora sa osvojenim peharom KUPa / foto: Live SPORT

OFK Bor 5 : 0 Rudar
Trajal 1 : 1 Ozren
Lugomir 0 : 2 Kablovi
Dragocvet 2 : 2 Rtanj
Borac (B) 0 : 1 SFS Borac
Juhor 2 : 0 Rembas
Dunav 1 : 0 Radnički
Majdanpek 2 : 1 Župa