Balkanski deklasirao Svrljig
Ubedljivom pobedom nad Svrljigom rezultatom 5:2 fudbaleri Balkanskog ponovo se umešali u borbu za sam vrh Niške zone, posle derbija 25. kola prvenstva pred oko 400 navijača u Dimitrovgradu. Posle furioznog satarta fudbalera Balkanskog Marko Zdravković je golom u 16. minutu pokazao da mu je forma u usponu dovevši Dimitrovgrađane u rano vođstvo od 1:0. Samo 9. minuta kasnije već je 2:0, kapiten Aleksandar Nackov centrira, Branislav Ivanov zakucava loptu u mrežu nemoćnog Bizjaka. Slalom Nemanje Ivanova, tinejdžera u dresu Balkanskog iz 34 minutu izmamio je ovacije sa tribina stadiona, za 3:0 već u prvoj trećini derbija Niške zone. Svojim drugim pogotkom na meču u 40. minutu Marko Zdravković potvrdio je dobru golgetersku formu, najavivši moguće pravi rezultatski brodolom Svrljižana u Dimitrovgradu, jer se na poluvreme otišlo pri rezultatu 4:0.
Ivanov; foto: football24.bg

Posle opuštanja srednjeg reda Balkanskog , najpre Vladica Đorđević u 50., a zatim i Nemnja Milosavljević posle kornera u 60. minutu smanjuju na 4:2. Samo 6 minuta kasnije arbitar iz Niša Miloš Pejčinović propustio je da pokaže na belu tačku posle povlačenja za dres kapitena Balkanskog Nackova u šesnaestercu gostiju. Ipak, u 66. minutu Pejčinović nije imao dilemu i dosudio je jedanaesterac posle još jednog nedozvoljenog starta nad Nackovim u kaznenom prostoru. Protivno nepisanim fudbalskim pravilima penal je izveo upravo Nackov za konačnih 5:2 u derbiju 25. kola Niške zone. Pobedom nad favorizovanim Svrljigom Balkanski trenutno zauzima treće mesto na tabeli sa 47 bodova na kontu, 2 manje od Dinama posle minimalnog poraza u Babušnici i 5 manje od lidera Radana iz Lebana, posle dramatične pobede od 2:1 u Bojniku protiv najprijatnijeg iznenađenja drugog dela Prvenstva ekipe Puste reke.