Titula ponovo na pragu Novog Sada

Nisu uspeli rukometaši Radničkog da izdrže teret obaveze da pobedom stignu pred vrata prve titule državnog prvaka. Istina, te šanse nisu izgubili ni remijem protiv aktuelnog prvaka, ali su šanse Kragujevčana da ipak dođu do titule, sada samo u domenu teorije, koja je u ovom trenutku, gotovo potpuno, na strani Novosađana. Radnički je vodio sve vreme meča, a Novosađani samo dva puta, u sedmom minutu (1:2) i u 58. minutu (22:23), ali su, ipak, uspeli da dođu do rezultata koji im odgovara pred odlučujuću utakmicu protiv Crvene zvezde, u Novom Sadu.

Jedni se raduju, drugi tuguju (Foto: Tanjug)

Iako su nekoliko minuta na početku drugog poluvremena bili u naletu i poveli sa četiri gola razlike, Kragujevčani u čijim je redovima sjajan bio Krsto Milošević, ipak, nisu uspeli da sasvim zadrže takav ritam, neophodan za razliku, od pet golova i više, koja bi im već sinoć donela titulu. U 45. minutu, Novosađani su izjednačili (16:16), a iako su domaći igrači dva puta imali po dva gola prednosti (19:17 i 20:18), nisu uspeli da savladaju protivnika koji je više navikao na ovakve jake i dramatične susrete i sa povoljnim rezultatom, za koji su najviše zaslužni Zoran Nikolić i Strahinja Stanković, zadovoljan izašao iz nikad punije dvorane „Jezero“ na rukometnoj utakmici u ovoj sezoni.

Mnogo drame i veliki ulog koji je ovaj meč nosio sa sobom doprineli su da na karju utaklmice zaiskre varnice i da dođe do incidenta, o kojem će, svakako, konačnu reč da daju takmičarski organi Rukometnog saveza Srbije.

RADNIČKI – VOJVODINA 23:23 (12:10)

KRAGUJEVAC - Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Boričić (Grocka) i Marković (Železnik). Sedmerci: Radnički 2(0), Vojvodina 4(2). Isključenja: Radnički 10, Vojvodina 6 minuta.

RADNIČKI: Milošević 9, Žegarac 1, Pralica 2, Janićijević, Gugleta 3, Lekić, Stevanović, Mošić, Petrović 10 odbrana, 2 sedmerca, Spasić 2, Milinčić 3,5, Jaćimović, Tomić, Šmigić 1, Rajičević 1, Grbović 4.

VOJVODINA: Arsenić, Popov, Elezović 2, Veselinov, Mirković 2, Perović 3 odbrane, Pušica 5, Todorović, Ranisavljević, Nikolić 6, Arsenić 1, Ivanović, Babić, Stanković 7(2), Kocić 5 odbrana, 2 sedmerca, Ćurković.

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Nikolić (Vojvodina).