Sombor: Anđela Lončar prvakinja države u džudou

U subotu 31.05.2014. godine održano je prvenstvo države za starije pionire i pionirke u Rumi. Anđela Lončar je u kategoriji do -57 kg.osvojila 1.mesto. U izuzetno jakoj konkureciji devojaka iz cele Srbije, Anđela je uspela da pobedama u tri meča osigura sebi put u finale. Prvi meč Anđela je radila sa Nina Orlović iz džudo klub "Patizan" iz Novog Sada i tu borbu zavši skorom na Yuko. U drugom meču je radila sa Mila Đorđević iz džudo kluba "Kinezis" iz Niša. Anđela je radila ceo meč, ali se na kraju završio u njenu korist sa atraktivnim bacanjem na Ippon. Finalni meč je radila sa devojkom koja je bila prvakinja Vojvodine Marija Vein iz džudo kluba "Jamaaraši" iz Bačkog Jarka. U tom meču ovoga puta Anđela Lončar bila je nadmoćnija u svakom smislu te reči i želela je pobedu. Meč se zavrsio regularno sa nerešenim rezultatom obe takmičarke su imale po kaznu, pa se islo u produžetke. Vrlo brzo je Anđela bacila protivnicu na Waza-ari i postala šampionka Srbije. Za Anđelu ovo nije kraj, ona mora i dalje vredno da trenira, jer je uskoro očekuje i odlazak na Balkansko prvenstvo.

tekst i snimci : Nemanja Malbaški