10.03.2009 ŽFK Fruškogorac

Fudbal za žene: Novosadjanke u funalu Kupa FS Vojvodine

Po izuzetno hladnom vremenu i teškom raskvašenom terenu fudbalerke ŽFK Fruškogorac iz Novog Sada su u odličnoj utakmici zasluženo ali teško savladale borbene gošće iz Novog Bečeja i to nakon izvođenja penala i tako se plasirele u finale kupa FS Vojvodina, a koje se igra u subotu 14.03.2009. godine u 14h u Bačkom Gradištu. Protivnik je ekipa ŽFK Spartak iz Subotica koja je pobedila ekipu ŽFK Kikinda. Svi akteri meča su pružili maksimum, domaćin je bio daleko bolji u prvom poluvremenu, dok je gostujući tim imao inicijativu poslednjih 15 minuta utakmice, tako da je penal završnica bila i najpravedniji ishod ove utakmice u kojoj su novosadjanke bile uspešnije. Najbolji pojedinci su bili golmani, a golmanka domaćina Biljana Tomić  je apsolutno zaslužila da ponese epitet igračice utakmice, jer pored nekoliko izvanrednih odbrana ona je odbranila i tri penala. Izvanredna predstava svih akterki i fer ponašanje bez i jedne javne opomene pokazuje kako ženski fudbal u našoj zemlji ide u pravom smeru.

Igralište:
FK  Mladost – Novi Sad; Gledalaca:  100; Glavni sudija:  Aleksandar Jovanović; Rezultat: ŽFK Fruškogorac - ŽFK Novi Bečej 1:1, penalima 3:2. Strelci: Radosavljev (52min) ŽFK Fruškogorac, Rakočević (17min) Novi Bečej. Strelci iz penala: Milanović, Radišić, Tomić A. (Fruškogorac), Rakočević, Živković (N.Bečej). Igračica utakmice: Tomić Biljana.

ŽFK Fruškogorac (Novi Sad): Tomić B, Đurić A, Zvekić (Đuričković, Tatić), Malešević, Tomić A, Vlalukin, Draganović (Mihajlović), Milanović, Radišić, Đurić D(C), Radosavljev.
ŽFK Novi Bečej (Novi Bečej): Heđeši, Panić. Protić, Kevrešan, Živkovič. Srdić, Rakočević, Marenić. Tolmačević, Novaković (C), Čakarević (Radosavljev).

Vandini 3 : 3 Kikinda
Ravangrad 1 : 0 Kalemegdan
ŽFK Fruškogorac 0 : 1 Novi Bečej
Radnički 1919 4 : 0 Pančevo