Krka plitka za Jagodinu

Fudbaleri Jagodine prikazali su veoma dobru igru u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Murskoj Soboti, posebno u prvom poluvremenu kada su iskazali efikasnost. U duelu sa domaćim prvoligašem Krkom iz Novog mesta jagodinski superligaš trijumfovao je sa 2:0. Od samog starta utakmice Jagodine je krenula ofanzivno pa je i stiglo rano vođstvo. Već u 10.minutu odlično je po desnoj strani prodro Arsenijević, na idealan centaršut napadač Šušnjar samo se poklonio i zatresao mrežu. Dva minuta pre završetka prvog dela susreta novi pogodak Jagodine sa istim akterima kao kod prvog gola samo što su sada uloge bile zamenjene. Na povratnu loptu Šušnjara natrčao je Arsenijević i upisao se u listu strelaca. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a ispostavilo se da je to bio i konačan ishod meča. Unastavku susreta i jedan i drugi trener zamenili su kompletne postave. Međutim, u tom delu susreta viđen je samo jedan šut ka golu Slovenaca. Prvo poluvreme daleko sadržajnije od drugog. Narednu kontrolnu utakmicu Jagodina će odigrati u subotu, a protivnik je slovenački Zavrč.

NK Krka - Jagodina 0:2 (0:2). Stojinci, Gledalaca 250. Strelci: Šušnjar 10. minutu , Arsenijević 43. minutu. Sudija: Petrič (Slovenija).

NK Krka: Obradović, Mojstrović, Žugelj, Ejup, Buden, Carević, Kastrevec, Đurić, Novosel, Kramarić, Perić. Igrali su još: Videgar, Dežmar, Šaban, Fuček, Kočevar, Novak, Pavić, Lamin, Ibešeh, Kramar.

FK Jagodina: Perić, Martinović, Ilić, Lepović, Miladinović, Šušnjar, Mihajlović, Mijatović, Arsenijević, Ivanović, Cvetković. eIgrali su još: Jokić, Milinković, Filipović, Gašić, Šimac, Mitošević, Janković, Đurić, Vujošević, Jakimovski, Stoicev.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak