Prijateljska utakmica: Drina – Donji Srem 4:0

Premijer ligaši nisu zadovoljili prikazanom igrom. S obzirom da je ovo tek prva utakmica posle „suvih treninga“, možda se više nije ni očekivalo. Opravdanje za Donji Srem je možda i činjenica da je Vanić računao samo na igrače koji su „na skeniranju“ ili su u prošloj sezoni vrlo malo igrali.

U 43. minutu, nakon proigravanja Ilića i Djurića po levoj strani, Djurić ulazi u kazne prostor i šalje povratnu loptu na 10 metara, gde je bio odlično postavljen Vasić i prizemnim šutem šalje je u mrežu. Tokom prvih 45 minuta uglavnom nepovezana igra, a jedino vredno pomena iz učinka Donjeg Srema su šanse Marčete u 9, a posebno Ivanova u 13. minutu, kada je bio najviši u skoku pred golom Drine (nakon centaršuta Govedarice).

Nastavak igre donosi dominaciju domaćina, posebno posle ulaska brzonogih Jong Una i Jong Lija. U 50. minutu u kaznenom prostoru Donjeg Srema na nepropisan način je zaustavljen Radović, te sudija opravdano dosudjuje penal, koji Rustemović pretvara u vodjstvo od 2:0. Četiri minuta kasnije 3:0: na odličan centaršut Lazarevića, izvanredno reaguje Rustemović. Na 4:0 čekao se 75. minut: dubinska lopta Hasanovića ka Jokiću, koji je centaršutem prosledjuje Stevanoviću: rutinerski šut, a mladi Nešić je nemoćan.

Drina - Donji Srem

Strelci: 1:0 Vasić u 43, 2:0 Rustemović u 50, 3:0 Rustemović u 54., 4:0 Stevanović u 75. minutu. Zvornik: Stadion Drine. Gledalaca: 300. Sudija: Rade Aćimović (Zvornik).

DRINA: Maksimović, Djerić, Radović, Memović, Uzelac, Lazarević, Rustemović, Djurić, Čolović, Vasić, Ilić. Igrali su još: Lazić, Jokić, Milošević,Stevanović, Hasanović, Marković, Ivanovović, Ćulum, Jong Un, Jong Li, Osmanović.

DONJI SREM: Šegavac, Košutić, Crnomarković, Ivanov, Savinović, Radić, Ožegović, Obuobi, Garić, Marčeta, Govedarica. Igrali su još: Nešić, Jevtić, Nikodijević, Janković, Mandić i Jovanović.

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak