01.04.2009 Marija Kostić

SLI: Dubočica-Topličanin 3:0

U prvom poluvremenu delovalo je da su Prokupčani u Leskovac otišli po bodove i shodno tome prvi su zapretili, centaršut Ničića, lopta dolazi do Kostića koji je mogao da šutira ka golu ali je procenio da se Jovanović nalazi u boljoj poziciji, prosledio mu je loptu, a ovaj šutira preko gola. Onda su u 6.minutu uzvratili domaći, centaršut sa desne strane, izuzetna parada golmana Gligovića koji je loptu skinuo sa glave napadaču Dubočice. U skoku je došlo do sudara a deblji kraj je izvukao igrač Dubočice koji je završio u ambulantnim kolima, ali na sreću u pitanju je bila samo arkada. U 9.minutu lepa akcija Prokupčana, A.D.Stanković je preneo loptu preko centra, proigrao Marjanovića,a ovaj Ničića, koji šalje loptu napred Kostiću, ali pomoćni sudija je podigao zastavicu iako se Kostić nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji. A onda minut kasnije greška gostujuće odbrane i Leskovčani dolaze do vođstva. Fudbaleri Topličanina su pokušavali da izjednače ali jednostavno nije bilo rešenja u završnici.

U drugom poluvremenu fudbaleri Topličanina su pali, domaći su to iskoristili i postigli još dva gola u 64. (ponovo greškom odbrane) i u 90.minutu (kontra, golman Topličanina bio je nemoćan). Gosti u drugih 45.minuta ni jednom nisu opasnije zapretili golmanu Dubočice.
Jedino za pohvalu je to što Prokupački klub konstantno na gostovanjima prati oko 50 najvernijih navijača,ali im igrači ničim ne zahvaljuju na tome.

Leskovac - Stadion Dubočice. Gledalaca: 500. Sudija: Nikolić Mladen. Strelci: 1:0 u 10, 2:0 u 64. i 3:0 u 90.minutu
Topličanin: Gligović, M.Krstić, Jovanović (A.M.Jović), Mijalković, Mihajlović, D.Krstić, Kostić, (Dinčić), Rajković, Marjanović, A.D.Stanković, Ničić (Stojanović)
Žuti kartoni: Marjanović, Kostić.

Dubočica 3 : 0 Topličanin
Radnički (P) 1 : 0 Župa
Sinđelić 3 : 1 Jedinstvo
Vlasina 2 : 1 Radnik Rosa
Hajduk Veljko 0 : 0 Radnički (N)
Svrljig 1 : 1 Kopaonik