Streljaštvo: Sebiću zlato u „kraljevskoj disciplni“, još osam medalja srpskim strelcima na „VN Novog Sada“

NOVI SAD, 2. avgust (Info centar).- Srpski strelci osvojili su još osam medalja drugog dana „Velike nagrade Novog Sada“ – zlato, tri srebra i četiri bronze.. Zlatom se u „kraljevskoj disciplini“ trostvu 3 puta 40 metaka MK puškom okitio reprezentativac „Akademije Maksimović“ Milenko Sebić, srebrne medalje pripale su Nemanji Mirosavljevu (MK puška trostav), Dragani Todorović (MK puška trostav) i juniorki Tijani Kolarik (MK puška trostav), dok su bronzana odličja osvojili Zorana Arunović (MK pištolj), Ivana Maksimović (MK puška trostav), Ana Alentijev (juniorke MK pištolj) i Jovan Čičevski (juniori MK puška trostav).

Ukupan bilans srpskih strelaca u prva dva dana je 15 trofeja, jer su prvog dana osvojili sedam odličja (3 – 3 – 1).

Sebić je ubedljivo trijumfovao ispred Mirosavljeva i odbranio prošlogodišnju titulu. U finale su se plasirali još Pletikosić i Stefanović tako da je Srbija imala polovinu strelaca koji su „nišanili“ medalje u najtežoj disciplini. Stefanović je ispao prvi i zauzeo osmo, a Pletikosić drugi i osvojio sedmo mesto. Jovan Čičevski, junior Novog Sada je kao i lane treći u ovoj disciplini.

Kod dama MK puškom 3 puta 20 metaka, pobednica vazdušnom puškom prvog dana, bronzana iz Pekinga 2008. Hrvatica Snježana Pejčić bila je za 0,4 kruga bolja od Dragane Todorović, dok je bronzu osvojila Ivana Maksimović. I ovde smo imali četiri takmičarke u finalu, još Jelenu Živković i juniorku Tijanu Kolarik. Kolarik je osvojila juniorsko srebro,a prošle godine bila je treća.

Zorana Arunović, koja je pobedila vazdušnim pištoljem prvog dana, savladala je Jasminu Grgić u meču za bronzu u disciplini MK pištolj 30 plus 30 metaka. Grgićeva je raspucavala za ulazak u meč za zlato i izgubila, dok je Arunovićeva raspucavala za meč za bronzu i – pobedila. Ana Alentijev, juniorka Smedereva osvojila je bronzu, kao i prošle godine.

U nedelju poslednjeg dana „Velike nagrada Novog Sada“ koju organizuju streljački radnici družine Novi Sad uz podršku društveno sportskih i privrednih organizacija grada, Vojvodine i SS Srbije, na programu je disciplina MK puška 60 metaka ležeći za seniorke (ne gađaju finale) i seniori (finale od 15,15) kao i disciplina MK pištolj slobodnog izbora za seniore (finale od 16,15 časova).

Rezultati, drugi dan „Velike nagrade Novog Sada“, MK pištolj – seniorke, meč za zlato: Boneva (Bugarska) - Tobai Sike (Mađarska) 7:5, meč za bronzu: Zorana Arunović (Srbija) - Jasmina Grgić (Srbija) 7:5. U meč za zlato odmah se plasirala Boneva sa 19 „hitova“. Mađarica Tobia Sike i Jasmina Grgić raspucavale su za drugo mesto u finalu finale jer si imale po 16 „hitova“. Preciznija je bila Mađarica (4:3) i poslala Grgićevu u meč za bronzu. Protivnicu joj je odredilo raspucavanje između Arunovićeve i Bugarke Kostove koje su imale po 14 „hitova“ . Arunovićeva je bila sigurnija i prošla u duel za bronzu sa 3:2 u „hitovima“. Jasna Šekarić je ostala osma sa deset „hitova“.

Pre finala: 1. Arunović 583, 2. Boneva 581, 3. Tobai Sike 580, 4. Grgić 579...6. Šekarić 576. Finale vredelo 568 krugova. Ukupno 19 takmičarki.

Juniorke: 1. Nenčeva 575, 2. Stojanova (obe Bugarska) 561, 3. Ana Alentijev 558...5. Ana Todorović 532, 6. Lea Aleksić 531, 7. Jovana Dragačevac (sve Srbija) 479 krugova.

MK puška trostav 3 puta 40 metaka, muškarci: 1. Milenko Sebić 456,1, 2. Nemanja Mirosavljev (obojica Srbija) 453,1, 3. Gorša (Hrvatska) 441,2 ...7. Stevan Pletikosić 398, 8. Milutin Stefanović 395,9 krugova. Pre finala: 1. Šidi (MađarskA) 1.169, 2. Gorša 1.165, 3. Sebić 1.165, 4. Mirosavljev 1.161, 5. Stevan Pletikosić 1.161...7. Milutin Stefanović 1.160 ...12. Stefan Aleksandrovski 1.154, 13. Dejan Pešić 1.150, 14. Igor Čotra 1.150, 15. Borislav Mazinjanin 1.150, 17. Jovan Čičevski 1.143, 20. Miloš Ivanović 1.128 krugova itd. Finale vredelo 1.158 krugova. Ukupno 27 učesnika.

Juniori: 1. Gradinarski (Bugarska) 1.155, 2. Mikunjan (Hrvatska) 1.145, 3. Jovan Čičevski (Srbija) 1.143 ...6. Miloš Ivanović 1.128, 7. Luka Leković 1.120, 8. Marko Maksimović (svi Srbija) 1.120 krugova itd.

MK puška trostav 3 puta 20 metaka, seniorke: 1. Pejčić (Hrvatska) 453,7, 2. Dragana Todorović 453,3, 3. Ivana Maksimović 430,8...5. Jelena Živković 419,1, 6. Tijana Kolarik (sve Srbija) 409 krugova itd. Pre finala: 1. Pejčić 587, 2. Maksimović 586, 3. Todorović 580...7. Živković 574, 8. Kolarik 574...10. Jovana Milašinović 569, 12. Andrea Arsović 569, 13. Katarina Biserčić 568, 15. Marta Bireš 566, 19. Marina Simić 564, 20. Melisa Mikec (Salavador) 564 kruga itd.

Finale vredelo 564 kruga. Ukupno 31 takmičarka.

Juniorke: 1. Zeljković (Hrvatska) 578, 2. Tijana Kolarik (Srbija) 574, 3. Taneva (Bugarska) 571, 4. Jovana Milašinović 569, 5. Marta Bireš 566, 8. Sanja Vukašinović 564, 9. Ivana Kreko 563, 11. Ivana Marić 559, 12. Tatjana Banjac 558, 13. Kristina Stevanović (sve Srbija) 551 keeug itd.