02.08.2014 Administrator

Vojvodina raspoložena na generalci

Fudbaleri Vojvodine uspešno su „položili prijemni ispit“ pred start novog prvenstva u JSL. Novosađani su na svom terenu pred velikim brojem gledalaca savladali rumunski ASC Poli iz Temišvara (nekadašnja Politehnika) rezultatom 3 : 0.„Crveno-beli“ su delovali ozbiljno, organizovano i disciplinovano, a sve linije tima funkcionisale su onako kako je zahtevao Šef stručnog štaba Zoran Marić.Prvo poluvreme proteklo je uglavnom u izjednačenoj igri u kojoj su i jedan i drugi tim imali svoje prilike od kojih je domaćin iskoristio jednu i to u samom finišu prvog dela. Tada je Lazar Veselinović u solo prooru odlično prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i kada se spremao da uposli nekog od svojih saigrača, sa leđa ga je oborio Todorov.

Sudija Gajdobranski opravdano je pokazao na belu tačku. Veselinović je sam izveo najstrožu kaznu i u stilu Antonina Panenke lagano poslao loptu po sredini gola. Pre prvog pogotka Vojvodina je najlepšu priliku propustila preko Mojsilovića koji je nakon odlično izvedene akcije i povratne lopte šutirao sa ivice šesnaesterca tik pored desne stative. Nekoliko puta je sa distance pokušao i Alivodić ali nije bio precizan kao u utakmici sa Trenčinom.Gosti iz Temišvara su u par navrata opasno zapretili ali je Jovanić odlično reagovao i spasao svoju mrežu.Drugo poluvreme bilo je još sadržajnije kako šansama tako i golovima. Već posle nekoliko minuta Vojvodina je duplirala vođstvo. Radoja je pobegao svojim čuvarima po desnoj strani, zavrnuo loptu u sredinu, a Makarić koji je budno pratio ovu akciju, iz neposredne blizine pogodio mrežu pored palog golmana Papa. Poslovično borbeni i angažovani Enver Alivodić imao je u drugom poluvremenu dve stopostotne šanse u situacijama „1 na 1“ ali je oba puta kao pobednik iz ovih duela izlazio rumunski čuvar mreže.Najlepšu akciju na utakmici golom je krunisao Jovan Stojanović kada je na fantastičan centaršut Nastića poleteo kroz vazduh i udarcem glavom poslao loptu iza leđa golmana rumunske ekipe.

VOJVODINA-ASC POLI TEMIŠVAR 3:0

FC „Vujadin Boškov“ Gledalaca : 400. Sudija : Nemanja Gajdobranski (Novi Sad). Strelci : Veselinović (iz jedanaesterca), Makarić i Stojanović.

Vojvodina : Jovanić (Milinković-Savić), Puškarić (Fimić), Nastić, Babić (Živković), Pekarić, Radoja, Makarić (Tumbasević), Alivodić (Novaković), Ivanić, Veselinović (Stojanović), Mojsilović (Gaćinović).

ASC Poli : Pap, Belu, Bosan, Canu, Todorov, Petre, Lazar, Barbut, Kneeshaw, Carlos, Stacrić. Igrali su još : Cruceru, Alexandru, Trandu, Morariu, Nanu, Popovići, Balavre, Balaće i Roeanu.

Radnički (N) 0 : 0 Voždovac
Borac 3 : 3 Partizan
Novi Pazar 2 : 0 Donji Srem
Napredak 2 : 3 Rad
Spartak 1 : 0 Čukarički
Vojvodina 3 : 1 Radnički 1923