21.04.2009 Ljubomir Vojić

MOL Kraljevo: Borac (A) - Goč 0:1

Derbi utakmica koja je okupila veliki broj gledalaca na odlično pripremljenom terenu u Adranima zasluženo je pripala gostima iz Vrnjačke Banje koji su propustili šansu za ubedljiviji trijumf. Početak utakmice su obeležili naleti gostiju koji su propustili par prilika od kojih treba izdvojiti šanse Bogojevića i Skenderovića. Posle odličnog proigravanja Gočanina, Bogojević je u 25. minutu iskosa vešto lobovao odličnog golmana Vučkovića.
U drugom poluvremenu Goč je u prvih 10 minuta imao tri odlične šanse, ali je golman Vučković u par situacija bravurozno intervenisao. U 85. minutu posle divljačkog nasrtaja golmana Adrana Vučkovića na Perišića, sudija Dulović je dosudio penal koji nije realizovao jedan od najboljih igrača gostiju Gočanin, tako da je ostalo 1:0 za Goč.
Treba istaći odlično suđenje Dulovića i rutinsku pobedu Goča koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Goč se sada osamio na vrhu tabele i već je sigurno član višeg ranga takmičenja.

Adrani: Gledalaca 400. Sudija: Dulović (Mat.Banja). Strelac: Bogojević 25. minut. Žuti kartoni: Vučković (Borac), Skenderović (Goč). Igrač utakmice: Bogojević (Goč).

Borac: Vučković, Tošić, Miljković, Mitrović (Sinđelić), Lešević, Rovinjac, Žikić, Sretović,  Bogdanović, Grujičić, Simović.