Kolubarski vez ponovo u modi

Bez  počasti momcima  generacije od pre 45 godina sposobnoj da Valjevu podari drugoligašku premijeru  24.avgusta 1969. u Bačkoj Palanci  "valjevski klinci"  u klubu od 23.jula registrovanog pod imenom  Budućnost Krušik 2014. na svojoj  premijeri  bili su ubedljivi. Bane iz Raške je pregažen 3:0.

Jedan od razloga  što u mreži  Raščana “novajlija” nije evidentirano duplo  više golova je  Marko Majstorović, sudija  iz S.Palanke. Nije uticao na rezultat ali je načinio brojne greške, i to isključivo na štetu dpmaćina.

Već u prvom minutu prevideo  je penal na Stefanu Iliću. U  75. se nije oglasio posle novog prekršaja pred golom Bana, ovoga puta nad Raševićem. Sreća po domaćina da je otvorio utakmicu golom već u 6. minutu, ali pitanje je kakav bi se meč odvijao i da su  gosti iskoristili svoje tri šanse u prvom  poluvremenu.Poništeni gol  Iliću zbog navodnog igranja rukom  u 35.minutu  ponovo ide na dušu  sudiji, zaboravnom da pokaže  crveni  karton Lopatiću poslednjem igraču svoje odbrane posle faula nad Ilićem ”za zatvor “. Tačku na falš tonove svoje pištaljke  “majstor” iz S. Palanjke stavio je u finišu meča . Već opomentog  Pavlovića, nije poslao na tuširanje iako je grubim startom  skrivio  penal na Nešiću. Momak  bi trebalo da ide na "hlađenje" u društvu delegata Gajića, kako tvrde "dobro obavešteni" dokazanog čoveka Loznice, inače direktnog konkurenta Valjevcima za visok plasman.

Smehotresno  podanička uprava kluba samo novog imena,a ne fuzionisanog sa i dalje "živim" FK Buudćnost,  svidelo se to nekome ili,  zvaničnim licem  u APR Zlatomirom  Markovićem,  a ne kako se predstavlja u javnosti  Milanom  Milinovićem(predsednik  uništenog, ali i dalje neugašenog FK Budućnost)  nije  imala snage da pokaže trunku hrabrosti  doslednosti  u par ključnih detalja vezanih za sma meč.

Iako je  pre dve godine obezbedjen  kontigent od  7.000 ulaznica, uz opravdanje da nedostaje deo ograde oko stadiona Krušik,i da jezabranjeno""zatačkati" rupu  izostao je najminimalniji stepen  poštovanje  momaka  sposobnih da u samo dva meča postignu osam  golova najviše, od svih, od Superice  do zonskih   rangova takmičenja, gde ne postoji  “pravilo”  čašćavanja publike  besplatnim ulazom.

Na ovaj  način samo  je  stvoren   alibi za nedopustiv direktan tv prenos i, besplatan, umesto plaćen program,   na jednoj valjevskoj  televiziji, u suvlasništvu   fudbalskog luzera, neodgovorne  neznalicealjevskim čelnicama SPS i ubskog SNS   još uvek  sa „ poslednjom šansom“  da popravi dosadašnje nebrojene fudbalske  promašaje, počev  od ovoletošnjeg neuspelog  pokušaja gašenja prezadužene Stare dame iz Parka Pećina,  FK  Budućnost.

Na sreću  „hiljadarka“ na tribinama nije zažalila što je  došla na stadion, neki posle  neverovatnih   desetak  godina.

Organizovana, disciplinovana igra sa posebno  naglašenim presingom napadača, izraženim atacima po desnoj strani,  vodeći gol je  postignut posle akcije sa suprotne strane, razgalila je publiku željnu  dobrog fudbala.

Stefan Ilić je otvorio meč neuhvatljivim prodorom  I efektnim golom, a radost je podelio  sa navijačima prinčevskim naklonom prisutnima na  zapadnoj tribini.

-Pričao mi  je moj trener, velemajstor  fudbalske igre, nažalost danas pokojni Petrović- pirić, o vremenu kada je došao  iz Uba  I igrao za Buudćnost sa Tekirom –Paunovićem,  Cigom Petrovićem, Mikanom Rankovićem…  pred krcatmim tribinama na Krušiku. Osetio sam taj duh radosti I pobede.

Postigli ste  još jedan gol, a  i treći bi bio u kontu da nije bilo  Lopatića.

-Zadovoljan  sam postignutim.  A umesto komentara  na sudijsku odluku i reakciju publike, rećići samo , ko zna zašto je sve ovo dobro.

Juče je usledila pauza, bez treninga.

-Da nisam spreman mogao sam biti i teže ozleđen. Nadam se da ću igrati u nedelju u Kragujevcu, protiv ekipe moćne da “otkine” bod Rudaru u sred  Kostolca. A u srcu Šumadije kao i do sada cilj je isti, pobeda, bez obzira na pobedničke ambicije domaćina-  nema dilemu Stefan Ilić, pre samo godinu internacionalac u Slovačkoj  sa dvogodišnjim  ugovorom u džepu,  ali je  ljubav  ipak presudlla da se valjevski zet  vrati u Srbiju.

Filip Rajevac  je postigao dva gola na svojoj novoj premijeri u Valjevu.

-Niko pa ni ja nisam bio zadovoljan učinkom u prvom delu meča. Nema smisla tražiti opravdanje  u teškom vremenu ili  loše pripremljenom  terenu . Sve smo zajednički,  Rašević,  Đurić, najmlađi Čočović, Ilić, Nešić  i na moju radost iI ja ispeglali u nastavku. Dva postignuta  gola su potvrda da će ih tek biti - kratka  je poruka, već  trostrukog strelca, lidera trećeligaškog Zapada.

U Valjevu je je ponovo u modi "kolubarski vez"  a i vreme je jer od  poslednjeg većeg uspeha prošle je "samo" 18 leta, Pa shodno izreci Vinstona Čerčiča: "Tajna uspeha u životu nije u tome da čovek  radi ono što voli,već da voli ono što radi" valja nastaviti i istrajati i sjajno započetoj sezoni,