Bresničani dobro startovali

Posle podele bodova u gradskom derbiju, sa Vodojažom, zonaš iz Bresnice zabeležio je prvu pobedu u ovom prvenstvu, pred svojim navijačima, i to u susretu sa bivšim članom Srpske lige „Zapad“, Slobodom iz Čačka. Gol odluke postignut je sa bele tačke, ali je domaći tim u drugom delu utakmice propustio priliku da ubedljivije savlada protivnika, koji je u prvom poluvremenu pogodio stativu.

Nebojša Vukojičić iznudio penal i postigao pogodak za Slaviju (Foto: M. Jovičić)

Jedan od najzapaženijih igrača u Slaviji Vukojičić u 56. minutu probio se po desnoj strani i nabacio loptu pred protivnički gol. U gužvi prilikom intervencije jednog odbraambenog igrača lopta je pogodila u ruku i za sudiju Mirkovića iz Gornjeg Milanovca nije bilo dileme – pokazao je na belu tačku. Vezista domaćina Vukojičić preuzeo je odgovornost da izvede jedanaesterac, ali je golman gostiju Radosavljević, koji je dobro branio, „pročitao“ njegovu nameru i odbranio penal. Međutim, na kratko odbijenu loptu natrčao je Vukojičić i iz drugog pokušaja bio precizniji. Tako je Slavija došla u vođstvo od 1:0. Bilo je, potom, šansi na obe strane, ali je bresnički zonaš nastavio boljom igrom, više imao loptu u nogama i stvarao šanse. Međutim, golman Slobode, najbolji pojedinac u protivničkom timu, bio je nesavladiv. Tako su šanse Ristića, Kovačevića, Đorđevića, i da ne nabrajamo više, ostale neiskorišćene.

Ekipa koju vodi trener Vladica Radovanović ostavila je bolji utisak od gostiju na otvaranju sezone na igralištu u Bresnici. Posle remija u Grošnici sa komšijom Vodojažom (1:1), Slavija je sa četiri boda iz dve utakmice u samom vrhu tabele. Tačnije, zauzima peto mesto sa četiri boda, koliko imaju treći Omladinac iz Novog Sela i četvrti Polet iz Trbušana.

U ostalim susretima drugog kola Zone „“Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Takovo – Dragačevo 3:0, Trepča – Braća Vuković 4:0, Rudar (Bresnica kod Čačka) – Rudar (Baljevac) 5:0, Mokra gora – Vodojaža 3:0, Partizan (C) – Polet (T) 2:2, Omladinac (NS) – Orlovac 2:0 i Tutin – Metalac (K) 1:0. U vođstvu su Trepča i Tutin sa po šest, a Omladinac (NS), Polet (T) i Slavija imaju po četiri boda. Vodojaža je na 14. mestu i iz dva susreta osvojila je samo bod.

U narednom kolu sastaju se: Vodojaža – Partizan (C), Rudar (Baljevac) – Slavija, Metalac (K) – Takovo, Orlovac – Tutin, Polet (T) – Omladinac (NS), Sloboda (Č) – Mokra gora, Braća Vuković – Rudar (Bresnica) i Dragačevo – Trepča.

SLAVIJA – SLOBODA (ČAČAK) 1:0 (0:0)

KRAGUJEVAC – Igralište: FK Slavija u Bresnici. Gledalaca: 150. Sudija: Filip Mirković. Pomoćnici: Slobodan Starčević, Milica Aleksić (svi iz Gornjeg Milnovca). Strelac: Vukojičić u 56. minutu. Žuti kartoni: Nešković, Mimović, Stoilović, Ristić (Slavija).

SLAVIJA: Petrović, Stoilović, Mimović, Đorđević (Vasović), Jokić, Sretković, Nešković, Marković (Beljić), Živković (Ristić), Vukojičić, Kovačević.

SLOBODA: Radosavljević, Nikolić, Jovanović, Stanimir Petrović, Anev (Slavković), Stefan Petrović, Milosavljević, Zarić, Gligorijević, Savić (Đorđević), Vojčić (Gole).

IGRAČ UTAKMICE: Nebojša Vukojičić (Slavija).