MOL Jadar: Radjevac – Prva iskra 6:1

Omladinski pogon Radjevca, potpomognut trojicom iskusnih igrača, još jednom je pokazao da se na njih mora ozbiljno računati. Ovoga puta su došli do ubedljive pobede nad nešto oslabljenom ekipom iz Runjana. Zanimljivu fudbalsku predstavu nagovestio je Cvetinović oštrim udarcem iz daljine, ali je samo omogućio golmanu gostiju Mitriću da se istakne. Ubrzo domaći organizuju tri lepe akcije od kojih dve pretvaraju u pogotke. Prvo Pajić izbacuje Kikanovića po desnoj strani, ovaj šalje upotrebljivu loptu pred gol gde se na pravom mestu našao mladi Vučićević koji postiže svoj prvi prvenstveni gol. U 16' Aličić idealno pronalazi Kikanovića koji je ispred sebe imao samo protivničkog golmana, pa mu nije bilo teško da povisi rezultat. Još tri puta se Kikanović našao u šansama, ali su mreže mirovale. Prvi put je driblinzima stvorio sebi prostor za šut – lopta odlazi za malo pored gola, zatim dva puta loptu upućuje glavom – jedanput preko gola a drugi put Mitrić brani gol. U medjuvremenu su i gosti dva puta pripretili, što je bilo nedovoljno za postizanje gola jer Kvočka šutira preko gola a Mijić pored gola iz slobodnog udarca sa oko 25 metara. Ono što je propustio u prethodnom delu utakmice Kikanović je nadoknadio u samom finišu. Sa dva gola, u poslednja dva minuta prvog poluvremena, doneo je visoku prednost svojoj ekipi od 4:0. Prvih nekoliko minuta nastavka utakmice proteklo je u mirnoj igri na sredini terena. Za promenu ritma pobrinuo se Aličić kako bi ponovo motivisao uspavane i zadovoljne saigrače. Prvo je dobro uposlio Vučićevića čiji oštar šut završava pored stative. Neki minut kasnije, posle prodora po desnoj strani, centrira loptu u šesnaesterac, Kikanović je glavom vraća do Stanića kome nije bilo teško da pogodi prazan gol.
Iako pred teškim porazom, gosti pokušavaju da ga bar ublaže. Dobar šut Ristanovića u ugao gola Mijailović brani. Ponovo domaći preuzimaju inicijativu tako što Stanić pronalazi Kikanovića a lopta se, posle njegovog šuta, od stative odbija u naručje rezervnog golmana Lukića. I kapiten Gošić je počeo da se ubacuje u napad tako da je u 75' lob udarcem pogodio prečku, na odbijenu loptu je natrčao Kikanović ali njegov šut Lukić brani. Više sreće kapiten je imao u sledećem napadu. Njegov šut sa ivice šesnaesterca završava u rakljama, a to je i najlepši gol na utakmici. Domaći i dalje napadaju i stvaraju šanse. Tako Todorovićev šut iz daljine završava pored gola. U sledećem napadu Petković proigrava Kikanovića koji se našao u šansi ali je nesebično dodao luptu Staniću, koji se nije najbolje snašao i izborio se samo za korner. Čast da završi goleadu ipak je pripala gostujućem igraču Vasiljeviću, koji je pet minuta pre kraja postavio konačan rezultat od 6:1. Sve pohvale zaslužuju svi akteri ove utakmice. Utakmica je protekla u fer i korektnom nadmetanju, bez i jednog kartona.
Pravdu su delili samo dvojica mladih sudija, koji su se veoma dobro snašli u takvim uslovima, i doprineli da sve protekne u najboljem redu.

Krupanj:
Stadion Radjevca. Gledalaca: oko 150. Sudija: Marković Jefto (Mali Zvornik). Pomoćnik: Čotrić Vuk (Jadranska Lešnica). Delegat: Purtić Milan (Ljubovija). Strelci: Vučićević Nemanja 12', Kikanović Žarko 16', 44', 45', Stanić Vladan 62', Gošić Milovan 76' (Radjevac); Vasiljević Nikola 85' (Prava iskra). Igrač utakmice: Kikanović Žarko (Radjevac).