27.05.2009 A.Daišević

KLS: Sloga (K) - Vojvodina 2:0

Kraljevčani su zasluženo slavili vrednu pobedu protiv vršnjaka novosadske Vojvodine. Sve vreme puleni Vladislava Stojanovića bili su bolji tim, konkretniji pred golom gostiju, pokazali su više želje za pobedom i to je presudilo. U prvih 15 minuta tri lepe prilike za „bele“, ali su nespretni pred golom „lala“ bili Anđelković, Radović i Gobeljić. Uzvratila je Vojvodina preko Miščevića koji je iz više nego izgledne pozicije šutirao pored gola. Najbolji akter ovog meča, neuhvatljivi špic Sloge, Nikola Radović bio je neuhvatljiv za svoje čuvare. U 30.minutu je sve lepo uradio, ali je šut otišao pored gola, ali deset minuta kasnije nije pogrešio. Posle duge akcije navalnog reda Sloge lopta je došla do Radovića koji iz prve šuitira sa ivice kaznenog prostora i pogađa levi gornji ugao gola Vojvodine.
U drugom poluvremenu obostrano otvorena igra u kojoj je Sloga znalački čuvala loptu,a gosti bivali sve nervozniji. Pogotovo posle odlične prilike rezerviste Šušnjara koji se obrukao u 75.minutu kada je sa peterca glavom, neometan, promašio prazan gol. Samo dva minuta kasnije revanširao mu se Anđelković na drugoj strani takođe glavom, ali je lopta otišla tik preko prečke. I onda tačka na ovaj susret, sjajan prodor Radovića, do očaja je doveo odbranu Vojvodine i kao na tacni poslužio Vukadinovića koji sigurno pogađa mrežu gostiju za konačnih 2:0. Ovom pobedom Sloga je zakoračila u gornju polovinu tabele i opstanak u ligi je izvestan.

Kraljevo - Stadion: Hajduka u Jarčujaku.  Gledalaca: 200.  Sudija: Dragan Čolović (Brvenik).  Strelci: Radović u 40. i Vukadinović u 80.minutu.  Žuti kartoni: Faber, Bečelić i Miščević (Vojvodina). Igrač utakmice: Nikola Radović (Sloga).

Sloga: Žeravić, Parezanović, Kilibarda, Milošević (Obrenović, Vukadinović), Prijović, Gunjić (Lekić), Vulić, Gobeljić, Anđelković, Antonijević, Radović.
Vojvodina: Perić, Kosić, Faber, Poletanović, Kovačević, DŽajić, Bečelić, Zeljko, Mijović, Mijailović (Šušnjar), Miščević.

Rad 2 : 1 Borac (Č)
Crvena zvezda 1 : 1 Radnički (N)
OFK Beograd 4 : 0 Napredak
Radnički (O) 1 : 7 Partizan
Čukarički Stankom 5 : 0 Radnički (K)
Teleoptik 4 : 2 Zemun