Borac iz Vraneša potopio Budućnost

Odlična predstava fudbalera iz Vraneša na gostovanju dosadašnjem lideru u Konarevu u okviru 5. kola Okružne lige. Po izuzetno teškim vremenskim uslovima, fudbaleri Borca su se mnogo bolje snašli i zasluženo odneli sva tri boda, iako početak utakmice i celo prvo poluvreme nisu najavljivali takav ishod. Imala je Budućnost u prvom poluvremenu terensku inicijativu i nekoliko prilika, ali nije bilo pogodaka. Najbolju priliku je imao Novica Dragićević u 37. minutu kada su defanzivci Borca loše intervenisali nakon jednog centaršuta, lopta se odbila do Dragićevića ali je njegov šut odbranio Đurović i lopta je otišla u korner. Bilo je još šansi za domaće preko pomenutog Dragićevića i vrlo agilnog Matovića u prvom poluvremenu, ali su mreže ostale netaknute.

Očekivali su domaći navijači još veći pritisak ka golu Borca, ali je usledio šok za sve njih. Već u 50. minutu Borac dolazi do prvog pogotka. Pogrešio je Kovačević na svojoj polovini, usledio je prodor Marića po desnoj strani i sigurna egzekucija za veliko slavlje. Nisu se povukli gosti, već su u 53. minutu opet pripretili, ovaj put preko Aćimovića, ali je golman domaćih odlično intervenisao. Nije su dugo čekalo na drugi gol jer ga je Žerađanin postigao već u 56. minutu. Pretrčao je centarfor Borca svoje čuvare a onda prelepim lob udarcem savladao nemoćnog Veljovića.

Kao što se i očekivalo, domaći su krenuli žestoko napred, ali su se njihovi napadi završavali prilično bezopasno. Tako je bilo sve do 93. minuta, kada je Miljković uputio nešto između šuta i centaršuta, niko nije reagovao u šesnaestercu Borca, a golman Đurović je samo ispratio kako lopta ulazi u njegov gol. Nije više bilo vremena, odmah je prvi sudija Milutinović odsvirao kraj utakmice kada je počelo veliko slavlje fudbalera Borca. U sledećem kolu Budućnost gostuje ekipi OFK Rasa, dok Borac u Vranešima dočekuje Lazac.

Strelci: 0:1 Marić Darko u 50., 0:2 Žerađanin Igor u 56., 1:2 Miljković Savo u 93. minutu, gledalaca: 100, sudije: Milutinović, Đurović, Goljović, žuti kartoni: Kovačević, Jojić (Budućnost)
Budućnost: Veljović, Bogdanović, Erović, Kovačević (od 60. Mirković), Jojić, Karović (od 46. Pavlović), Matović, Dragićević Novica, Dragićević Gojko, Miljković, Ćurčić (od 67. Baltić)

Borac: Đurović, Pribićević, Marić Marko, Šerović (od 87. Dončić), Marković, Čkrebo, Nikolendžić, Aćimović, Marić Darko, Lazović (od 76. Gočanin), Žerađanin.

Mataruge 3 : 0 Kraljevo Hajduk
Radnički 1 : 0 Pazar Juniors 2011
Ibar 2 : 1 Goč
Ribnica 4 : 0 OFK Ras
Budućnost 1 : 2 Borac
Lazac 1 : 1 Radnik