SLZ: Bane - Semendria 1924 0:1

Evro golom Darka Rokse, fudbaleri Semendrie 1924 iz Smedereva, zasluzeno su dosli do celog plena na gostovanju u Raski. Tokom veceg dela utakmice gosti su imali vise loptu u posedu, ali ruku na srce nisu imali izglednijih prilika. Bane je prvi pripretio u 5.minutu, posle dobre akcije po desnoj strani i asistencije Zecevica prema Djordjevicu, kapiten Bana pogadja stativu. Polovinom prvog dela pokusao je udarcem iz daljine i veznjak gostiju Miljkovic, ali je Glukcevic bio na mestu. Polupriliku Smederevci su imali u 32.minutu preko Simikica posle udarca glavom. Sporni momenat na utakmici desio se u 39.minutu kada je posle kornera na ivici peterca half domacih Banovic u izglednoj prilici zadrzan rukama od strane protivnickog igraca. U nastavku slicna slika i ponovo su Rascani prvi pripretili, prvo preko Pavlovica koji je odlicno sutirao glavom, a potom i preko Djordjevica. U oba slucaja golman Semendrie je odlicno odreagovao. I kada se cinilo da Bane polako lomi rivila i da je blizu pogotka, posle jedne kontre na suprotnoj strani Darko Roksa je uputio udarac sa nekih 25 metara i neodbranjivo savladao golmana domacih za ispostavice se sva tri boda. Isti igrac mogao je da poveca prednost u 75.minutu, a poslednju priliku za "bele" na ovom mecu nije realizovao Sumarac u 77.minutu. Igrac utakmice: Marko Socanac (Semendia 1924).

Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā BANE - SEMENDRIA 1924 Ā  0:1 (0:0)

Raska . Gledalaca: 300. Sudija: Zivkovic (Kragujevac). Strelac: Roksa u 70.minutu. Zuti kartoni: Lopatic, Djordjevic, Boskovic (Bane), Socanac, Roksa, Matic (Semendria).

BANE: Glukcevic, Jovanovic, Ilic (Boskovic), Lopatic, Pavlovic, Banovic, Zecevic (Simic), Djordjevic, Bulatovic (P.Petrovic), Bogojevic, Sumarac.

SEMENDRIA 1924: Djordjevic, Jankovic, Simikic, Socanac, Savic, Miljkovic, Lukic (Matic), Roksa (Radosavljevic), Momic, Cvetkovic, Vasic (Rakicevic).

Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Detalj sa utakmice

Železničar 1 : 0 Loznica
JoŔanica 3 : 1 Šumadija
Bane 0 : 1 Smederevo 1924
Å umadija 1903 1 : 0 Jedinstvo
Sloga (P) 3 : 1 Pobeda
Polet 0 : 0 Budućnost KruÅ”ik 2014
GFK Jasenica 1911 1 : 4 Rudar
Karađorđe 1 : 2 Zvižd