Hladan tuš u Dublju

Fudbaleri Omladinca iz Ugljareva iznenadili su domaći Kamenorezac 76 i pobedom od 2:1 na vrućem terenu odneli iz Dublja sva tri boda u 6 kolu OFL Trstenik. Pred oko 200 gledalaca susret je vodio glavni sudija Dragan Šućurović, sa pomoćnicima Aleksandrom Novičićem i Markom Digićem. Dužnost delegata na ovoj utakmici obavljao je Miomir Pantić. U prvom delu susreta u otvorenoj igri šanse su imali domaćini i gosti ali im je realizacija bila loša. Ipak u jednoj neočekivanoj akciji gosti su došli u vođstvo u 39. minutu, pogodak je postigao Ivan Milovanović. Rezultat prvog dela 1:1 postavio je iz dosuđenog jedanaesterca kapiten dubljana Nikola Pecić. Na opravdano dosuđen penal reagovali su gostujući igrači, njihov golman nasrnuo je verbalno na glavnog sudiju Šućurovića, ali ga ovaj nije zbog toga isključio iz igre.

U nastavku susreta nastavljena je oštra igra sa obadve strane sudija je podelio žute kartone, domaći su napadali, a gosti čekali da dođu u poziciju za postizanje pogodka. Posle jednog prekršaja gostiju nad igračem domaćih, sudija je svirao penal koji kapiten Nikola Pecić nije uspeo da realizuje. Sudija Šućurović je pogrešio i kada je lopta posle udarca igrača Kamenoresca 76 zastala u blatu ali je ipak prešla gol crtu, što je izazvalo burne reakcije publike i domaćih igrača. Sve u svemu ovo je bila fudbalska drama koja će se brzo zaboraviti, već narednog vikenda dubljani gostuju u Okruglici kod ekipe Borjak trenutno drugoplasirane na tabeli OFL Trstenik, dok Omladinac dočekuje ekipu Morave. Dubljani su zadržali čelnu poziciju ali su izvukli pouke i moraće u narednim susretima da poprave sveukupno stanje kako bi realizovali cilj koji su sami sebi postavili pre početka ovog dela prvenstva.

Sloboda 1948 3 : 3 Borjak 2013
Kamenorezac 76 1 : 2 Omladinac
Morava 4 : 0 Stevka Božurevka
Vinogradar 3 : 0 Stragari
Mladost 5 : 2 Topoljak
Stara Čaršija 7 : 1 Rujišnik