Velika pobeda na startu, Dunav - SV. Đorđe 87:75

Košarkaši Dunava ostvarili su vrlo važnu pobedu na startu takmičenja. Pred ispunjenim tribinama hale u Belegišu, rezultatom 87:75 (14:16, 24:09, 25:26, 24:24) savladana je odlična ekipa Sv. Đorđe iz Žitišta, koja će sigurno u nastavku prvenstva biti težak protivnik svima.

U prvoj četvrtini viđena je izjednačena borba. Igralo se koš za koš uz opreznu igru sa obe strane. Druga deonica donosi mnogo više uzbuđenja. Gosti iz Žitišta nisu imali rešenja za odličnu odbranu Alasa pa su prvi koš postogli tek nakon nešto više od sedam minuta u drugoj četvrtini. Dunav je ovo iskoristio, napravio seriju 15-0, i na odmor otišao sa 13 poena prednosti, što će se kasnije ispostaviti kao odlučujući momenat utakmice. Sredinom treće ćetvrtine, Dunav je imao i +20 ali su tada gosti pogodili tri trojke i pred poslednji period igre smanjili na za njih prihvatljivih 12 poena razlike. U poslednjih deset minuta igre, igrači iz Žitišta uspeli su da smanje na 8 poena zaostatka ali su igrači Dunava ponovo preuzeli kontrolu igre i rutinski priveli utakmicu kraju. Na kraju, zaslužena pobeda Dunava rezultatom 87:75. Čestitke zaslužuju igrači obe ekipe a posebno domaći na velikoj borbenosti i zalaganju svih 40 minuta. U narednom kolu Dunav ide u Kulu na vrlo nezgodno gostovanje ekipi Hajduka. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba.