Prva pobeda Novog Pazara u gostima

Omladinci Novog Pazara savladali su u 10. kolu Omladinske lige Srbije, domaću ekipu Metalca iz Gornjeg Milanovca. U dosta tvrdoj utakmici izabranici Ivana Jovanovića, diktirali su tempo, u tvrdoj utakmici i pokazali su bolju, i višu želju za pobedu od svojih vršnjaka iz Gornjeg Milanovca. Tokom celog meča, Novopazarci su dominirali, više atakovali ga golu golmana domaćeg tima Jovanovića, koji je dobrim odbranama, bio najbolji pojedinac u svom timu. Gosti su pripretili u 25. minutu kada sjajni Hadžibulić daje loptu pored zaspalih štopera Metalca, lopta je došla do Bajramlića koji se našao u oči u oči sa golmanom Metalca, ali je Jovanović sjajno intervenisao. U 60. minutu idealna prilika za goste sa Jošanice. Semin Hadžibulić koji je najviše zadao problema ekipi Metalca, izveo je slobodni udarac sa 20 metara, no lopta je otišla preko prečke. Momenat odluke desio se u 85. minutu kada je loptu u prostoru poslao Rušević ka Alijagiću, koji je izdržao duel pored štopera Metalca, i iskosa sa leve strane gadjao drugi ugao gola, i pogodio mrežu Jovanovića koji je bio nemoćan. U narednom kolu, Novi Pazar dočekuje u derbiju ekipu beogradske Crvene Zvezde, dok će se Metalac sastati sa ekipom Brodarca u Beogradu.

METALAC - NOVI PAZAR 0:1 (0:0)

Gornji Milanovac. Gledalaca: 50. Glavni sudija: Marko Ivković (Lajkovac) 7, Pomoćnici: Aleksandar Lukić (Divci), Žarko Obradović (Valjevo) Strelac: 0:1- Ervin Alijagić u 85. minutu. Žuti karton: Nićiforović (Novi Pazar).

METALAC: Jovanović 7, Urošević 6, Veljović 5, Tešić 5, Bajić 5, Antić 5, Djordjević 5, Grbić 5 (Ilić-), Sretenović 5 (Nikoličić 5), Vuković 5, Minić

NOVI PAZAR: Nićiforović 7, Kričkić 7 (Kadrić-), Koraksić 7, Djonović 7, Totić 7, Ivljanin 7 (Izberović 7), Bajramlić 7 (Džanefendić), Lakota 7, Zejnelović 7 (Rušević 7), Hadžibulić 8 (Alijagić 7,5), Hazirović 7

Igrač utakmice: Semin Hadžibulić (Novi Pazar) 8.

Jagodina 1 : 1 OFK Beograd
Radnički (N) 2 : 0 Napredak
Borac 0 : 0 Rad
Čukarički 2 : 1 Novi Pazar
Radnički 1923 2 : 0 Brodarac