Lozničani zaustavljeni u Raški

Pre svega disciplinovanom i odgovornom igrom, bez trojice standardnih prvotimaca, fudbaleri Bana uspeli su da odole favorizovanom lideru sa Lagatora. U 9.kolu Srpske lige "Zapad" Bane - Loznica 0:0. Domaćin je očigledno bio svestan činjenice da gosti imaju kvalitetan tim što pokazuje i tabela. trener Mutavdžić se opredelio za defanzivnu varijantu što je na kraju dalo rezultat. Lozničani su od samog početka imali inicijativu, mnogo veći posed i igralo se uglavnom na polovini domaćina. Loznica je pripretila u 11.minutu preko Božovića iskosa, a u 19 najbolju šansu u tom periodu igre nije relizovano Milovanović, njegov šut sa gol linije izbacio je odlični Banović. Jedinu priliku u prvom delu Bane je imao posle prekida, dobar pokušaj Pavlovića, Divac je odbranio. Ista slika i u nastavku, inicijativa gostiju ali ne toliko jaka, tako da je odbrana na čelu sa Banovićem i Boškovićem bez problema i navreme intervenisala. Najbolju šansu u ovom delu nije realizovao Đurić u 83.minutu. Posle napada po desnoj strani odbijena lopta dolazi do rezerviste "zelenih" koji praktično neometen sa desetak metara šalje loptu pored gola. U trećem minutu nadoknade Bane je imao najbolju priliku posle koje je mogao do sva tri boda. Klasičan kontra napad četiri na tri, Bulatović je pokušao loptom iza leđa da uposli Šumarca, ali je half Jevtić u poslednjem trenutku uspeo da interveniše glavom i spreči siguran pogodak. Igrač utakmice: Marko Banović (Bane).

BANE - LOZNICA 0:0

Gradski stadion u Raški. Gledalaca: 350. Sudija: Nikitović (Čačak). Žuti kartoni: Simić, Petrović, Sreteneović, Vukićević (Bane).

BANE: Glukčević, Pavlović (Pokimica), Sretenović, Lopatić, Bošković, Banović, Simić, Petrović (Vučićević), Šumarac, Zečević, Vukićević (Bulatović).

LOZNICA: Divac, Todorović, Savinović, Jevtić, Savić, Nikolić, Stevanović (Đurić), Janković, Božović (Dišić), Maksimović, Milovanović (Katanić).

Bane 0 : 0 Loznica
Šumadija 1903 3 : 1 Jošanica
Sloga (P) 1 : 3 Železničar
Polet 2 : 0 Šumadija
GFK Jasenica 1911 1 : 1 Smederevo 1924
Karađorđe 0 : 0 Jedinstvo