PLS: Proleter (NS) – Zemun 3:0 (prekid u 82. minutu)

Po idelnim uslovima za igru i fenomenalnoj atmosferi na tribinama niko od prisutnih na stadionu „Slana bara“ sigurno nije ni očekivao da će ovaj susret imati neslavan kraj tj. da se neće odigrati svih devedeset minuta. Od prvog sudijskog zvižduka domaćin je krenuo ofanzivno ka golu gostiju i samo za sedam minuta rešio pitanje pobednika. U 7. minutu Nemanja Čović ulazi u šesnaesterac gostiju i sa nekih 12-13 metara preciznim šutem dovodi Proleter u vođstvo. Tek što su gosti krenuli sa centra, domaći fudbaleri veoma brzo osvajaju loptu i u prvom sledećem napadu ka golu Zemunaca stižu do novog pogodka. U 9. minutu iskosa sa desne strane šutira Zoran Rakić i lopta završava iza leđa golmana gostiju Cvitkovca za vođstvo Proletera od 2:0. Nije puno vremena prošlo, a domaći fudbaleri postižu još jedan pogodak. U 14. minutu napadač Proletera Savo Kovačević šutira sa nekih 13-14 metara i lopta završava u mreži gostiju za ubedljivo vođstvo domaćina od 3:0. Do kraja prvog dela meča više nije bilo izglednijih prilika za postizanje gola ni na jednoj strani.
Drugo poluvreme domaćin nastavlja sa istom igrom kao i prvom delu meča. U 53. minutu Popin dobro šutira sa ivice šesnaesterca, ali golman Zemuna dobro interveniše. Kao i u 55. minutu kada Popin posle udarca glavom pogađa prečku gola golmana gostiju Cvitkovca. U 65. minutu Asani dobro proigrava Nemanju Čovića koji sa nekih 5-6 metara iskosa šutira, ali golman Zemuna krajnjim naporom uspeva da izbaci loptu u korner. U 69. minutu Zemun prvi put na meču uspeva da uputi udarac u okvir gola domaćina. Napadač gostiju Milivojević šutira levo iskosa, ali je golman Proletera Damir Drinić dobrom odbaranom uspeo da sačuva svoju mrežu. Kako se bližio kraj jedne fer i korekne utakmice niko nije ni slutio da se ona neće odigrati do kraja. U 82. minutu domaći navijači preskaču ogradu i ulaze u teren sa namerom da se fizički obračunaju sa gostujućim navijačima koji su se nalazili na suprotnoj tribini stadiona. Sudija prekida utakmicu i gostujući fudbaleri odlaze u svlačionicu. Organi reda brzo uspevaju da razdvoje dve zaraćene strane navijača i da ih sa travnatog terena ponovo vrate na tribine. Delegat utakmice Dušan Hanak iz Kule odlučuje da se isprazni tribina sa domaćim navijačima i da se nakon toga meč nastavi tj. privede kraju. Nakon što su organi reda izvšili naređenje delegata, sudija Milan Maslaković je pozvao igrače obe ekipe da izađu na teren kako bi se nastavila utakmica. Na terenu su se pored sudijske trojke nalazili samo domaći igrači. Gostujući igrači nisu želeli ponovo da izađu na teren i nastave prekinutu utakmicu. Nakon još jedne konsultacije sa delegatom, glavni sudija Milan Maslaković je tačno 30 minuta nakon prekida u 82. minutu regularnog toka, odsvirao kraj utakmice.

Novi Sad – Stadion:
Slana bara. Gledalaca: 1000. Sudija: Milan Maslaković (Niš). Pomoćni: Slavoljub Pavlović (Trstenik) i Denis Ferček (Aleksinac). Delegat: Dušan Hanak (Kula). Strelci: 1:0 – Čović u 7, 2:0 – Rakić u 9, 3:0 – Kovačević u 14 minutu. Žuti kartoni: Vislavski (Proleter), Jovanović, Cakić (Zemun).

Proleter (NS): Drinić, Glogovac, Asani, Dragić, Žigić, Galić, Čović, Sekulić (77’ Ako), Popin (71’ Damjanović), Rakić (68’ Vislavski), Kovačević.
Zemun: Cvitkovac, Kostić, Blagojević, Rašović (36’ Crnoglavac), Mitrović, Vidić (46’ Lukić), Cakić, Jovanović (76’ Paučinac), Milivojević, Tešić, Cvetković.

Radnički (S) 2 : 1 Novi Pazar
Proleter (NS) 3 : 0 Zemun
Bežanija 0 : 0 Indjija
Sevojno Point 1 : 0 Srem
Dinamo 0 : 1 ČSK Pivara
Banat 1 : 1 Mladost (L)