Rakovičani na krilima Stanojevića do pobede

Fudbaleri IM Rakovice savladali su u 12. kolu Srpske lige "Beograd" ekipu IMT-a sa Novog Beograda (3:1) i prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede. Najzaslužniji za trijumf "motorista" bio je dvostruki strelac i asistent, Igor Stanojević.

Gosti su prvi mogli da povedu preko Petronijevića iz gužve pred golom u 4. minutu. Usledio je period bolje igre „motorista“ sa šansama Stanojevića i Petkovića, a vođstvo je doneo vihorni Stanojević iz dodavanja Trajkovića i prodora kroz sredinu. Udarac Ljubomirca sa desne strane odbranio je golman domaćina Janković, a u 44. minutu Tomović je slabo šutirao sa peterca, posle brze akcije Trajkovića i Stanojevića.

Put Rakovičana do pobede bio je olakšan početkom drugog poluvremena, kada je Divac oborio Miletića u prodoru i zaradio drugi žuti karton. U 67. minutu rezervista IMT-a Đurić igrao je rukom pred golom i sudija Ržić pokazao je na penal. Udarac Stanojevića sa 11 metara odbranio je Crnobrnja, ali je Stanojević natrčao na loptu i zatresao mrežu. U sledećem napadu, trijumf domaćina osigurao je Tomović udarcem glavom sa peterca, posle prodora Stanojevića. Gosti su u finišu došli do počasnog pogotka, Cvetković je oborio Petronijevića, a Ljubomirac precizno šutirao sa bele tačke.

IM RAKOVICA - IMT 3:1 (1:0)

Stadion IM Rakovice. Gledalaca: 150. Sudija: Uroš Ržić 8. Strelci: Stanojević u 31. i 67. i Tomović u 69. za IM Rakovicu, Ljubomirac (iz penala) u 85. minutu za IMT. Žuti kartoni: Stanojević, Cvetković, Brkić (IM Rakovica), Maliković, Divac, Đurić (IMT). Crveni karton: Divac (IMT) u 54. minutu. Igrač utakmice: Igor Stanojević.

IM RAKOVICA: Janković 7, Petković 7, Brkić 7,5, Bašanović 7, B. Miletić 7,5 (od 72. Stepanović -), Cvetković 7, Milošević 7 (od 68. Lukić 7), Trajković 7,5, Tomović 7 (od 75. Janjić -), Đ. Radojević 7, Stanojević 8.
IMT: Crnobrnja 7, Divac 6, Savićević 7, Maliković 6,5, Milinković 6, Petrović 6, Ljubomirac 7, Pavlović 6,5 (od 74. Popović -), Aleksić 6,5 (od 46. Vemić 6,5), Petronijević 7, Lazić 6,5 (od 46. Đurić 6,5).

Brodarac 1947 2 : 1 GSP Polet
Žarkovo 0 : 1 Teleoptik
Sopot 0 : 1 Turbina
Zemun 1 : 0 Budućnost
Hajduk 2 : 1 Radnički (O)
IM Rakovica 3 : 1 IMT