Alibunarčani pobegli sa začelja

Fudbaleri Budućnosti iz Alibunara su u okviru 11. kola Prve fudbalske lige grupa Pančevo na svom terenu dočekali favorizovanu ekipu Mladost iz Omoljice. Na samom početku utakmice u 5. minutu nakon prodora domaćeg fudbalera Tarbuka skrivljen je jedanaesterac u korist domaćina pošto je igrač gostiju Nikola Poljak grubo reagovao. Iz penala siguran je bio Rajin D. i doveo domaćina u vođstvo od 1:0. U nastavku meča, odnosno 26. u minutu Poljak opet grubo startuje na Tarbuk S. u kaznenom prostoru i sudija bez dileme ponovo pokazuje na belu tačku, siguran za vođstvo domaćih od 2:0 bio je Rajin Dragan, i time postavo konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak utakmice pripada gostima iz Omoljice koji su silovito krenuli i sveli domaću ekipu na svoju polovinu visokim presingom te stvorili nekoliko povoljnih situacija ali se mreža golamana domaćina Petić D. nije zatresla, sve do 66 minuta kada je nakon odbijene lopte u šesnaestercu domaćina šutirao Đurić L. i smanjio prednost domačina na 2:1. U 71. minutu ekipa Mladosti je mogla do izjednačenja nakon prodora Maksimović N. i šuta sa ivice peterca Jezdimirović M, koji je na sreću domaćina golman Petić D. zaustavio. Beležimo i 75. minut i dobru akciju Alibunarčana koju Tarbuk S. realizuje za 3:1 za domaće. Ubrzo u 84 minutu svojim het-trikom Rajin D. postavlja konačan rezultat od 4:1 u korist domaćih fudbalera. Ovom pobedom fudbaleri Alibunara su pobegli sa začelja tabele i isto prepustili ekipi Vulturula iz Grebenca od kojih imaju bod više. U sledećem kolu ekipa Budućnosti iz Alibunara gostuje u Barandi ekipi Radničkog, dok fudbaleri Mladosti dočekuju na svom terenu ekipu Jugoslavije iz Jabuke.