Alasi ponovo ubedljivi

Košarkaši Dunava ponovo su bili više nego ubedljivi. U 5. kolu 1.ML KSV, na svom parketu, Dunav je savladao Futog rezultatom 104:61 (22:15, 19:12, 22:22, 41:12).Alasi su opravdali ulogu favorita na ovoj utakmici. Iako rezultat to ne pokazuje, Dunav nije lako došao do nove pobede, pete u nizu. Alasi su dobro otvorili utakmicu i odličnom odbranom u većem delu prvog poluvremena stekli veliku prednost pred odmor (41:27). U nastavku meča dolazi do opuštanja kod domaćih, što gosti iz Futoga koriste i dolaze na samo četiri poena zaostatka (49:45). U tom trenutku, igrači Dunava zaigrali su perfektno u odbrani, a brzo i efikasno u napadu. U narednih samo sedam minuta, prave seriju 30:4, čime je praktično utakmica rešena. Na kraju više nego zaslužena pobeda Dunava rezultatom 104:61. U narednom kolu, Alasi gostuju ekipi Mladosti iz Bačkog Jarka.