MFL Sombor: Izostalo pravo slavlje šikarčana, OFK Šikara - Jedinstvo 1947 7:0

Poslednji  prvenstveni  susret  desetog kola prvenstva  Međuopštinske Lige, igran u Šikari između domaće OFK Šikare i Jedinstva 1947 iz Koluta , najavljivan kao derbi kola, nije ni izbliza ličio na susret, u kojem se dva kluba bore za prestižno mesto na tabeli Lige. Ovo najpre zbog događaja , koji su predhodili  ovom suretu, a potom i zbog  same utakmice koja je igrana, reklo bi se u neravnopravnim uslovima , jer se gost pojavio, u izletničkoj šumi, sa pola sata zakašnjenja, a potom su na teren istrčala samo devetorica igrača.Šta je razlog tome, i u kakvoj se krizi organizacije kluba nalaze kolućani , možemo samo da nagađamo, jer i klupa bez predstavnika i trenera, sablasno je delovala , a kazati nešto više, bilo bi, dodavati so na ranu i ovoj devetorici fudbalera koji su stigli u Šikaru da pošteno odrade meč poslednjeg kola, i da časno zatvore sezonu , u kojoj i nije bilo tako loše po njihovo Jedinstvo

.

detalj pred golom gostiju iz Koluta

Na drugoj strani, domaćin je u ovaj meč uložio sve kako bi ga , u sportskom nadmetanju, i dobio,a šlag na uspešnu sezonu , trebala je biti i pobeda nad ekipom koja je u nekoliko kola ove jeseni bila lider Lige. Već samo zakašnjene gostiju i istrčavanje sa okrnjenim sastavom, bez iti jednog lica na klupi,demotivisalo je igrače trenera Milojeva da učine nešto, što bi na zatvaranju sezone pamtili svi u Šikari,a to je pre svega dobra utakmica sa golovima, sigurna pobeda, i učvršćivanje na sam vrh tabele. Nešto od svega se i dogodilo. Pobeda, koja nije dolazila u pitanje, izvojevana je u igri neravnopravnih rivala, uknjižena su tri boda, i uz onaj rezultat iz Alekse Šantića, gde su sonćani uzeli bod ekipi domaćina, šikarčani su zaseli na drugu poziciju, a za 67 odigranih minuta , dali su kolućanima sedam komada, i tako se od svojih navijača oprostili pobedom , koju baš i nisu puno proslavljali.

U prvom delu utakmice pala su samo dva gola ,a prvi je postigao Đurišić u 9 minuti posle jedne akcije u kojoj je učestvovalo tri igrača domaćih, a strelcu i nije bilo teško pogoditi mrežu Kljajića sa svega  nekoloko metara. Drugi gol je dao Petronijević iz jedne solo akcije sa leve strane,a bilo je to u 15 minuti. Drugo poluvreme je igrano samo 22 minuta, pošto su se dvojica gostujućih fudbalera povredila, jedan u 63,a drugi u 67 minuti, meč je prekinut i u tom trenutku je bilo 7:0 za domaćine. Dva gola je dao Antičević (51 i 64) ,a tri puta se u strelce upisao Delija (53,55 i 60). Odigrani deo utakmice protekao je u fer i sportskoj borbi, suđenje je bilo dobro, pa nije ni bilo potrebe pokazati nekome žuti karton. Oko 100 navijača domaćih , po lepom i sunčanom vremenu, uskraćeno je za dvadesetak minuta utakmice, a novi bodovi njihovih ljubimaca, i druga pozicija na tabeli , nagrada je za njihovu vernost ove jeseni.

Međuopštinska Liga   OFK ŠIKARA-JEDINSTVO 1947   7:0  (2:0 )  Prekid u 67 minutu. Gosti ostali sa 7 igrača

Šikara, 9. Novembar 2014 godine . Igralište u izletničkoj šumi . Gledalaca 100. Sudija Vračar(Sombor) Pomoćnici: Đipalo i Malbašić (Sombor) Delegat Maroš (Kupusina)Strelci Đurišić u 9, Petronijević u 15, Antičević u 51 i 64 i Delija u 53,55 i 63 za Ofk Šikaru. Žuti i crveni kartona nije bilo.

OFK ŠIKARA: Lončar, Šimon, Petreš (Obradović), Rančić, Mračina,Antičević,Pein(Mandić), Bačić(Serenčeš), Delija, Đurišić i Petronijević

JEDINSTVO 1947 : Kljajić, Rapajić, Nikolin,Krtinić, Mandić, Čudić, Lukić Maljković i Gorjanac

Dinamo 1 : 5 Aleksa Šantić
Radnički 1918 4 : 0 Rastina 1918
OFK Metalac 0 : 1 Partizan
Jedinstvo 1947 0 : 5 OFK Šikara